Nowa Skoda Octavia RS iV otrzyma 1,4-litrowy benzynowy silnik o łącznej mocy 245 KM

Nowa Skoda Octavia RS iV otrzyma 1,4-litrowy benzynowy silnik o łącznej mocy 245 KM

Podaj dalej

Po wprowadzeniu na rynek wersji benzynowych i diesla modeli Octavia RS i Fabia RS nadszedł czas na poszerzenie oferty o hybrydę typu plug-in. 

Producent z Mladej Bolesław ogłosił, że połączy podrasowane „RS” z przyjaznym dla środowiska znaczkiem „iV”. Ma to być połączeniem tego co najlepsze z obu światów – samochód wyczynowy wyposażony w oszczędny układ napędowy. 

Na razie Skoda publikuje tylko zwiastun przedstawiający najnowsze logo RS, które zadebiutowało już w Kodiaqu RS – najszybszym produkowanym siedmiomiejscowym SUVem na Nurburgringu. 

Kodiaq RS: Skoda prezentuje cennik pierwszego SUV-a z emblematem RS

Wszystko wskazuje na to, że samochód będzie wyposażony w turbodoładowany 1,4-litrowy silnik benzynowy, który w połączeniu z silnikiem elektrycznym da łącznie moc 245 koni mechanicznych. Moment obrotowy sięgać będzie poziomu 400 Nm. 

Bardzo możliwe, że nie będziemy mieli możliwości ręcznego wachlowania lewarkiem. Zelektryfikowana Octavia RS iV będzie produkowana wyłącznie z przekładnią DSG. 

To będzie najdroższa i najmocniejsza Skoda Octavia RS w historii. Ale czy najszybsza?

Model zelektryfikowany będzie ważył więcej o około 250 kilogramów więcej niż konwencjonalne modele TSI i TDI ze względu na dodatkowy sprzęt. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News