Nowa rodzina Smarta

Nowa rodzina Smarta

Podaj dalej

W stolicy Francji podczas salonu motoryzacyjnego zadebiutują elektryczne modele Smartów ForTwo, ForTwoCabrio oraz ForFour. Samochody początkowo trafią na rynek amerykański. W Europie będą dostępne z początkiem 2017 roku. Nowe modele będzie można nabyć za blisko 100 tys. złotych.

fot. Smart
fot. Smart

W obu modelach zrezygnowano ze skrzyni biegów. To za sprawą elektrycznego, trójfazowego silnika trakcyjnego, którego umieszczono przy tylnej osi. Moc jednostki to 81 KM, a maksymalny moment obrotowy wynosi 160 Nm.

Smarty z rodziny Electric Drive maksymalnie rozpędzają się do 130 km/h. Model ForTwo z twardym dachem osiąga prędkość 100 km/h w 11,5 sekundy. ForTwo w wercjiCabrio zrobi to o 0,3 sekundy wolniej. Smart ForFour potrzebuje na rozwinięcie prędkości 100 km/h 12,3 sekundy.

W standardowym wyposażeniu aut zobaczymy wbudowaną ładowarkę o wysokiej mocy. Czas ładowania baterii od 20 do 100 procent to zaledwie 3,5 godziny. W późniejszym czasie ma być dostępna dodatkowa opcja, dzięki której ten proces ma potrwać tylko 45 minut.

fot. Smart
fot. Smart

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News