Nowa platforma elektromobilna

Nowa platforma elektromobilna

Podaj dalej

Volkswagen na swojej stronie internetowej uruchomił sekcję poświęconą w całości elektromobilności. Zakładka oznaczona jest jako e-Mobility i znajduje się na niej sporo wiedzy na temat elektrycznych i hybrydowych modeli producenta oraz liczne filmy i zdjęcia dotyczące zagadnienia.

Na nowo powstałej domenie w przejrzysty sposób przedstawione są podstawowe dane techniczne modeli, które w danej chwili interesują klienta. Można sprawdzić i określić w wypadku egzemplarzy czysto elektrycznych moc silnika, lub zespołu napędowego oraz oczywiście zasięg pojazdu. Dowiemy się również jak zmienia się ten ostatni parametr w zależności od sposobu użytkowania auta. Chodzi tutaj o środowisko eksploatacji pojazdu – w mieście czy w dłuższej trasie, w zależności od preferowanego stylu jazdy, temperatury na zewnątrz i korzystania z klimatyzacji lub ogrzewania.

Nie zapomniano również o podstawowej części informacyjnej dotyczącej sposobów ładowania samochodu. Baterię można uzupełniać bowiem z domowego gniazdka, przy użyciu tzw. Wallboxa oraz za pomocą stacji szybkiego ładowania prądem zmiennym lub stacji ładowania prądem stałym. Dowiadujemy się m.in. że uzupełnianie energii do pełna w modelu e-up! czy w e-Golfie może trwać mniej niż godzinę. Ich zasięgi to odpowiednio 160 i 300 kilometrów.

Dużą część e-Mobility stanowi sekcja poświęcona aplikacji rozbudowanej aplikacji Car-Net. Za jej pomocą samochody Volkswagena łączą się ze smartfonami oraz innymi urządzeniami mobilnymi. Oferuje ona m.in. usługi polegające na sprawdzaniu wiadomości, szukaniu atrakcyjnych celów w okolicy oraz informowaniu o wolnych miejscach parkingowych. Co więcej, z jej poziomu można swobodnie dokonać zgłoszenia wypadku czy wezwać pomoc drogową, a także zaplanować termin wizyty w serwisie. Sporo miejsca na nowej stronie internetowej zajmuje również informacja o przyszłych elektrycznych modelach Volkswagena z rodziny I.D., które zostaną skonstruowane na nowej modułowej platformie zaprojektowanej wyłącznie dla samochodów elektrycznych.

Tagi: Volkswagen

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News