Nivette i Heller wygrywają w Świdnicy

Nivette i Heller wygrywają w Świdnicy

Podaj dalej

Filip Nivette wspólnie z Kamilem Hellerem zwyciężyli w pierwszej rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2017 – Rajdzie Świdnickim-Krause. Załoga wyszła na prowadzenie podczas porannej pętli i nie oddała go aż do końca zmagań.

Popularny kierowca Skody Fabii R5 w trakcie całego rajdu był zdecydowanie najszybszym zawodnikiem, jednak często musiał zmagać się z problemami z samochodem. Dziś jednak takowych już nie było i Filip Nivette przypieczętował wygraną w rajdzie triumfując ze zdecydowaną przewagą na OS 12 – Zagórze – Walim 2.

Podium uzupełniło dwóch zawodników podróżujących Fordami Fiesta R5 – Zbigniew Gabryś oraz Tomasz Kasperczyk, a w pierwszej piątce znaleźli się kierowcy powracający na rajdowe odcinki w Polsce – Marcin Gagacki oraz Dominykas Butvilas.

Dalsze miejsca zajęli zawodnicy klasy Open N. Najlepszym z nich został Hubert Maj. Pilotowany przez Szymona Jasińskiego kierowca debiutujący za kółkiem Forda Fiesty Proto ze stajni Stec Motorsport pokonał na mecie debiutanta w RSMP – Mikołaja Marczyka i jego kolegę z Subaru Poland Rally Team Marcina Słobodziana.

W klasyfikacji samochodów napędzanych na jedną oś najlepszy okazał się być Jakub ,,Colin” Brzeziński. Kierowca Citroena DS3 R3T wyprzedził ostatecznie Janka Chmielewskiego oraz Dariusza Polońskiego, który jednocześnie zapisał na swoje konto klasę 4.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News