Nivette wygrywa Dolnośląski

Nivette wygrywa Dolnośląski

Podaj dalej

Filip Nivette i Kamil Heller bez problemów dowieźli zwycięstwo w Rajdzie Dolnośląskim.

fot. Maciej Niechwiadowicz
fot. Maciej Niechwiadowicz

Dla załogi Skody Fabii R5 jest to już drugie zwycięstwo w tegorocznych zmaganiach Castrol Inter Cars RSMP. Nivette wygrał pierwszy popołudniowy oes, a po odwołaniu 11. próby po kraksie Grzyba, w której ucierpieli kibice wygrana stała się praktycznie pewna, gdyż do mety pozostał jedynie Power Stage.

W walce o bonusowe punkty najszybszym okazał się Brzeziński, co przy jego finiszu przed Grzybem oznacza, że kwestia tytułu mistrza Polski rozstrzygnie się dopiero na kończącym sezon Rajdzie Arłamów. Drugi w Kłodzku był natomiast Nivette, przed Gabrysiem.

Ostatecznie zawodnik z Warszawy pokonał o 44,7 sekundy Brzezińskiego, a czołową trójkę uzupełnił Gabryś, który rzutem na taśmę wskoczył na podium. Grzyb był dopiero czwarty, a za jego plecami znaleźli się już zawodnicy z ośki, w której najszybszy był Dariusz Poloński. Dalej mamy Wróblewskiego, Jureckiego i Gryca, natomiast dziewiąta lokata przypadła Banasiewiczowi, który był najszybszy w Open N. Czołową dziesiątkę Rajdu Dolnośląskiego zamknął Stec.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News