Nivette opuści Azory

Nivette opuści Azory

Podaj dalej

Jak zdążyliście już pewnie zauważyć, na liście zgłoszeń do pierwszej rundy sezonu mistrzostw Europy, 53. Rajdu Azorów, nie ma aktualnych mistrzów Polski, Filipa Nivette i Kamila Hellera. Niestety, polski duet nie był w stanie załatwić na czas formalności związanych z samochodem.

Po zdobyciu tytułu mistrza Polski Filip Nivette obwieścił rajdowym kibicom, że kolejnym krokiem w jego rozwoju są Rajdowe Mistrzostwa Europy. Niestety, jak się dowiedzieliśmy przy publikacji listy zgłoszeń na Rajd Azorów, początek nowej kampanii został dla Polaka lekko przesunięty.

Najzwyczajniej w świecie okazało się, że mistrz Polski nie ma samochodu na portugalską rundę. Współpraca z Romanem Krestą nie była tym razem możliwa, więc Nivette próbował nawet wypożyczyć Fabię R5 od lokalnych, portugalskich zespołów. Niestety, Rajd Azorów jest również częścią krajowych mistrzostw i okazało się, że nie ma dostępu do takiego samochodu.

W planie najszybszego kierowcy ubiegłego sezonu RSMP jest teraz dopięcie na ostatni guzik wszelkich formalności i start w Rajdzie Wysp Kanaryjskich, już normalnie, z Romanem Krestą. Brak mistrza Polski na Azorach nie oznacza naturalnie braku reprezentantów naszego kraju. Na trasach zobaczymy m.in. Łukasza Habaja, Huberta Ptaszka, czy też Tomasza Kasperczyka.

Tagi: Filip Nivette, Mistrzostwa Europy, ERC

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News