Nivette: Nie spodziewam się, że będę w stanie obronić tytuł mistrza Polski

Nivette: Nie spodziewam się, że będę w stanie obronić tytuł mistrza Polski

Podaj dalej

Po wczorajszej publikacji listy zgłoszeń do Rajdu Świdnickiego-Krause, potwierdził się fakt, o którym WRC News informowało jako pierwsze. Aktualny mistrz Polski w rajdach samochodowych, Filip Nivette zaliczy krajowe mistrzostwa w Fordzie Fiesta Proto. Kierowca nie uważa jednak, aby ten samochód pozwolił mu na ponowny triumf w klasyfikacji generalnej.

Tak, wracamy w Fordzie Fiesta Proto od Zbyszka Steca, ale nie wydaje mi się, żeby ten samochód mógł być na tyle konkurencyjny, aby walczyć z R5-tkami – wyznaje Filip Nivette. – Chciałbym się mylić, bo oczywiście damy z siebie wszystko na każdym rajdzie, ale myślę, że będzie ciężko. Tym bardziej, że od tego sezonu hamulce w samochodach grupy Open N muszą być mniejsze (maksymalna średnica 355 mm – przyp. red.) – dodaje.

Samochód Ford Fiesta Proto to pojazd zbudowany przez stajnię Stec Motorsport na podzespołach Mitsubishi Lancera Evo. W Rajdzie Świdnickim Filip Nivette z Kamilem Hellerem jako mistrzowie Polski otrzymali pierwszy numer startowy. Za nim na liście ustawiono aż 8 samochodów R5 i 9 rywali w klasie Open N (dwie załogi w Proto). Impreza zainauguruje nowy sezon Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2018 w dniach 20-22 kwietnia.

Tekst: Marcin Zabolski

Tagi: Filip Nivette, RSMP, Rajd Świdnicki

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News