Nivette liderem na ostatniej prostej

Nivette liderem na ostatniej prostej

Nivette liderem na ostatniej prostej

Podaj dalej

Załoga Filip Nivette i Kamil Heller zaliczyła fenomenalny poranek na Rajdzie Świdnickim-Krause. Duet wygrał oba odcinki pierwszej pętli i wyszedł na prowadzenie, które teraz wynosi 6,3 s. nad drugim Zbigniewem Gabrysiem.

Na podium wyprzedzając Marcina Gagackiego awansował stały uczestnik ERC – Tomasz Kasperczyk. Pierwszą piątkę uzupełnia na ten moment Dominykas Butvilas. Prawdopodobnie wpływ na spore przetasowania w rajdzie ma zmienna pogoda. Na wielu fragmentach trasy obecny jest śnieg. Co więcej, przed momentem miejsce miały kolejne opady, więc druga i zarazem ostatnia pętla dnia nie powinna wcale obfitować w mniej emocji, niż ta pierwsza.

Po drobnych problemach załóg Subaru Poland Rally Team, na prowadzenie w klasie Open N wyszła załoga Hubert Maj / Szymon Jasiński. Debiutujący w Fordzie Fiesta Proto ze stajni Stec Motorsport duet wyprzedza na ten moment drugiego Mikołaja Marczyka o 7,6 s., Marcin Słobodzian ma już nieco większą stratę.

W ośce na prowadzeniu znajduje się ten, który był typowany do zwycięstwa od początku – Jakub ,,Colin” Brzeziński. Problemy z samochodem z równej walki wykluczyły niestety Janka Chmielewskiego. Podium w klasie samochodów napędzanych na jedną oś, a za razem pierwsze miejsce w klasie 4 zajmuje Dariusz Poloński. Pierwszą piątkę uzupełniają Tomasz Gryc oraz Łukasz Byśkiniewicz.

Ostatnia pętla rajdu rusza o 13:30!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News