Nivette jedzie po tytuł

Nivette jedzie po tytuł

Podaj dalej

Tegoroczny sezon Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski przebiega pod znakiem dominacji Filip Nivette’a i Kamila Hellera. Po czterech rundach kierowca Skody Fabii R5 prowadzi w klasyfikacji krajowego czempionatu i ma duże szanse na założenie mistrzowskiej korony już piątej rundy mistrzostw – Rajdu Nadwiślańskiego.

Filip Nivette i Kamil Heller zapisał na swoim koncie trzy zwycięstwa (rajdy Świdnicki-Krause, Baltic Cup, Dolnośląski), ale dwa kapcie w Rajdzie Rzeszowskim sprawiły, że zajął tam 6 miejsce. Warszawianin wygrał także trzy odcinki Power Stage powiększając tym samym swój dorobek, o kolejne 9 punktów.


Po czterech rundach Nivette o 39 punktów wyprzedza Tomasza Kasperczyka, o 46 oczek Zbigniewa Gabrysia i o 50 Bryana Bouffiera. Jeszcze tylko ci trzej kierowcy mogą przeszkodzić liderowi mistrzostw w zdobyciu upragnionego tytułu. Do zdobycia jest jeszcze aż 56 punktów. Aby już w Lublinie założyć mistrzowską koronę i nie oglądać się na wyniki rywali Nivette musi zdobyć 17 punktów w Rajdzie Nadwiślańskim.

Taki scenariusz wydaje się prawdopodobny, ale już walka o kolejne miejsca na podium pomiędzy Kasperczykiem, Gabrysiem i Bouffierem będzie zapewne trwała do ostatniego odcinka finałowej rundy Inter Cars RSMP – Rajdu Śląska. Tomasz Kasperczyk ma szansę na wicemistrzowski tytuł, chociaż doświadczony, przeżywający drugą rajdową młodość Gabryś pokazał, że potrafi walczyć do końca i podczas Rajdu Dolnośląskiego wyprzedził młodszego rywala na ostatnim oesie rajdu. Na kolejne zwycięstwa stać także Bryana Bouffiera, trzykrotnego mistrza Polski, który nie ukończył rajdu w Dusznikach-Zdroju.

Rajd Nadwiślański, którego organizatorem jest Automobilklub Polski zostanie rozegrany w ostatni weekend września. Uroczystym start zaplanowano w piątkowy wieczór (29.09.2017) o godzinie 18:30, a metę w niedzielę (01.10.2017) o godzinie 15:30 na malowniczym Placu Zamkowym w centrum miasta. W kompleksie Arena Lublin znajdą się z kolei biura rajdu oraz park serwisowy. W okolicach stadionu zostanie również rozegrany superoes Arena Lublin kończący sobotnią rywalizację na trasach pięciu prób sportowych o długości blisko 80 kilometrów. Sześć niedzielnych odcinków liczy 58 kilometrów, a ostatni z nich, OS-11 Jastków 2 będzie także power stage’em premiującym dodatkowymi punktami trzy najlepsze załogi.

Tagi: Filip Nivette, Bryan Bouffier, Tomasz Kasperczyk, Zbigniew Gabryś, Rajd Nadwiślański, Inter Cars RSMP

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News