Piękna Alfa Romeo za niewielkie pieniądze

Ten konkretny egzemplarz pochodzi z 1981 roku. To Alfa Romeo Spider Veloce, która w ręce sprzedawcy weszła już w 1986 roku. Samochód pomalowany jest lakierem w kolorze kości słoniowej, ma brązową skórę i fantastyczny 2-litrowy, rzędowy, czterocylindrowy silnik pod maską.
Jednostka ma podwójny wałek rozrządu i jest połączona z pięciobiegową manualną skrzynią biegów i mechanizmem różnicowym o ograniczonym poślizgu. Wśród dodatkowego wyposażenia znajdziemy czarny, składany dach, tylny spojler, czy wspomagane hamulce tarczowe. Do tego mamy też 14-calowe felgi aluminiowe, kierownicę Nardi Personal, czy system audio Sony i elektrycznie sterowane szyby. Musicie przyznać, że jak na samochód sprzed prawie 50 lat, to całkiem nieźle.
Nadwozie zaprojektowane przez legendarne studio Pininfarina ma kolor kości słoniowej i posiada nowy, czarny, składany dach. Oprócz tylnego spojlera mamy też listwy boczne, czy podwójne końcówki układu wydechowego. W raporcie Carfax z 2001 roku odnotowany jest wypadek. Sprzedawca informuje o wymianie prawego przedniego błotniak i progów. Wydaje się jednak, że naprawa została wykonana „zgodnie ze sztuką”.

Świetne wyposażenie i piękne wnętrze
14-calowe felgi aluminiowe wyposażone są w opony Pirelli w rozmiarze 185/70. Samochód fabrycznie otrzymał niezależne zawieszenie przednie, sztywną oś tylną i stabilizatory. Wszystkie cztery kola mają także wspomagane tarcze hamulcowe.
Ale w kabinie widzimy przednie fotele kubełkowe z brązową, skórzaną tapicerkę. Wyposażenie obejmuje także owiewkę, dźwignię zmiany biegów zamontowaną na desce rozdzielczej, czy zintegrowaną konsolę centralną. Mamy też system stare Sony, czy elektryczne szyby.
Kierownica Nardi Perosnal z drewnianą obręczą ma podwójny zestaw wskaźników z obrotomierzem wyskalowanym do 8000 obr/min. Prędkościomierz pokazuje maksymalnie 85 mil na godzinę, czyli 136 km/h. Znajdziemy tam także centralnie umieszczone wskaźniki poziomu paliwa, ciśnienia oleju, czy temperatury płynu chłodzącego. Licznik wskazuje 49 000 mil, czyli 78 000 kilometrów.