Niezniszczalny Diesel z przebiegiem 13 tys. km na sprzedaż. Mógłby stać w muzeum

Wiele samochodów „z tamtych lat” zaczynamy doceniać dopiero po upływie lat. Przypomnijmy sobie, jak reagowaliśmy na BMZ Z3 M Coupé, które w swoich czasach było po prostu nieco dziwaczne. Dziś jest absolutnie kultowe, a ludzie płacą za ładne egzemplarze ogromne pieniądze. Podobnie sytuacja wygląda z Mercedesem W124, którego Diesel pod maską przetrwa nawet apokalipsę. 

mercedes-w124-e300-d-diesel
Podaj dalej

Ten Mercedes jest absolutnie niezniszczalny

mercedes-w124-e300-d-diesel
fot. Bring a Trailer

Przez lata Mercedes W124 na rynku aut używanych kosztował grosze. Dziś jednak, szczególnie z silnikiem typu Diesel, te samochody są warte ogromne pieniądze. A takich egzemplarzy, jak ten konkretny, nie ma już zbyt wiele. Samochód przez lata udowodnił swoją wartość i dziś postrzegany jest jako prawdziwie niezniszczalny. 

Portal aukcyjny ze Stanów Zjednoczonych Bring a Trailer donosi o udanej sprzedaży Mercedesa E300 Diesel W124 z 1995 roku. Samochód miał przebieg tylko nieco ponad 13 000 kilometrów. Jest poza tym bardzo dobrze zachowany i choć nigdy nie stał w muzeum, to bez wątpienia mógłby tam trafić. Wersja 300 Diesel (300D) nie jest niczym niezwykłym, nie jest to żadne AMG – po prostu „zwykły”, sześciocylindrowy silnik wysokoprężny. Mimo to, sprzedał się za kosmiczne pieniądze. 

mercedes-w124-e300-d-diesel
fot. Bring a Trailer

Ktoś na aukcji zapłacił za tego Mercedesa 101 000 dolarów, czyli ponad 400 000 złotych. To szalone pieniądze, ale w USA nie jest to niczym niespotykanym. Musimy pamiętać, że na tamten rynek takich Mercedesów trafiło dużo mniej niż do Europy. 

Pod maską „zwykły” Diesel

Jak informuje portal Carscoops, w zeszłym roku za jeszcze bardziej używanego E300D ktoś zapłacił 152 607 dolarów. To już kwota przekraczająca pół miliona złotych. Ceny w Europie pozostają jeszcze cały czas sporo niższe. Nawet jeśli nie takie ładne, to wciąż dobrze utrzymane egzemplarze można kupić za około 150 000 złotych. Wszystko wskazuje jednak na to, że wkrótce ładne egzemplarze zaczną być także prawdziwą rzadkością i u nas. A wtedy ceny poszybują. 

mercedes-w124-e300-d-diesel
fot. Bring a Trailer

Ponadto, trzeba też zauważyć, że samochody takie jak ten Mercedes z silnikiem typu Diesel zawsze będą docenione, nawet po latach. Doskonałość techniczna, jaką zaprezentowali tutaj niemieccy inżynierowie jest po prostu ponadczasowa. Czy cokolwiek z tego ostało się w dzisiejszych Mercedesach? Wydaje się, że mamy do czynienia z zupełnie innymi samochodami. 

Wystarczy rzut oka na zdjęcia, aby przekonać się, że mówimy o wyjątkowym egzemplarzu. I choć jak wspomnieliśmy, to tylko „zwykły” Mercedes, w środku i na zewnątrz wygląda jak nowy. Bez problemu samochód mógłby trafić do muzeum tak, jak stoi. A jeśli nowy właściciel odpowiednio o niego zadba, na pewno w ciągu kilku lat zarobi na nim niezłą sumę pieniędzy. 

mercedes-w124-e300-d-diesel
fot. Bring a Trailer

Przeczytaj również