Niezbędny przedmiot każdego kierowcy — okulary z polaryzacją

Niezbędny przedmiot każdego kierowcy — okulary z polaryzacją

Niezbędny przedmiot każdego kierowcy — okulary z polaryzacją

Podaj dalej

Światło, które odbija się od asfaltu czy ośnieżonej drogi może znacznie utrudnić jazdę. Dlatego warto mieć w samochodzie okulary dla kierowców, ze specjalnym systemem polaryzacji, który blokuje odbite światło i sprawia, że jazda autem nawet w takich trudnych warunkach jest znacznie bezpieczniejsza.

Choć największe nasłonecznienie występuje w okresie od wiosny do jesieni, to także zimą słońce może dać się we znaki, gdy nisko zawieszone nad horyzontem świeci prosto w twarz kierowcy. W celu ochrony przed światłem słonecznym wielu kierowców stosuje zwykłe okulary przeciwsłoneczne, choć dla nich przeznaczone są tak naprawdę specjalne okulary z polaryzacją, które są okularami do jazdy nocą lub w ciągu dnia.

Nasz wybór padł na klasyczne okulary Montana SP314F z żółtymi soczewkami przeznaczonymi do jazdy nocą. Soczewki posiadają filtr polaryzacyjny chroniący oczy przed rażącymi odblaskami od jezdni, wody, śniegu i innych powierzchni.

Posiadają również filtr UV400 chroniący oczy przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Oprawka, oraz zausznik w zawsze modnym czarnym matowym kolorze. Dodatkowo na zauszniku znajdziemy srebrne logo producenta.

Okulary Montana SP314F możecie kupić TUTAJ

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News