Niezagrożony Meeke

Niezagrożony Meeke

Podaj dalej

Kris Meeke kontynuuje wspaniałą jazd w Rajdzie Finlandii i jeszcze bardziej powiększył prowadzenie podczas popołudniowej pętli.

fot. Red Bull
fot. Red Bull

Brytyjczyk wyjechał z serwisu z przewagą ponad 36 sekund nad Jari-Matti Latvalą, jednak wygrana na drugim przejeździe oesów Ouninpohja oraz Päijälä sprawiły, że jego prowadzenie wzrosło do ponad 42 sekund. Co prawda na kolejnych dwóch próbach Latvala był w stanie odrobinę urwać z tej przewagi, jednak jego strata zmalała o nieco ponad sekundę, co oznacza, że w niedzielę przyjdzie mu najpewniej czyhać jedynie na błąd brytyjskiego kierowcy.

fot. Red Bull
fot. Red Bull

Czołową trójkę uzupełnia Craig Breen, jednak drugi z zawodników Citroena musi mocno oglądać się za plecy, gdyż z tyłu szaleje Ott Tanak. Na pierwszych popołudniowych próbach Estończyk przeskoczył obu zawodników Hyundaia i obecnie po zakończeniu sobotnich zmagań ma zaledwie 11 sekund straty do podium. Piąta lokata cały czas przypada Thierremu Neuvillowi, ale przewaga Belga to zaledwie 2,7s nad swoim kolegą zespołowym – Haydenem Paddonem.

fot. Red Bull
fot. Red Bull

W WRC2 cały czas dzieli i rządzi Lappi, który zajmuje przy tym dziewiąte miejsce w generalce. Czołową trójkę uzupełniają Suninen i Tidemnad natomiast Hubert Ptaszek przesunął się na ósme miejsce w WRC2.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News