Nietykalny Kajto

Nietykalny Kajto

Podaj dalej

Kajetan Kajetanowicz wciąż pokazuje, że rzeszowskie trasy nie mają przed nim tajemnicy i pewnie zmierza po zwycięstwo w rajdzie.

fot. FIA ERC
fot. FIA ERC

Urzędujący mistrz Europy był najszybszy na wszystkich porannych odcinkach specjalnych, dzięki czemu jego przewaga nad Bryanem Bouffierem wzrosta z 33 do 53,9 sekundy. Na każdym z odcinków pierwszej pętli czołowa trójka wyglądała tak samo, choć Habajowi udało się pokonać Francuza podczas pierwszego przejazdu Korczyny.

fot. FIA ERC
fot. FIA ERC

Trzecie miejsce w rajdzie, a zarazem pierwsze w RSMP zajmuje Grzegorz Grzyb, który o 14,4 sekundy wyprzedza Jakuba Brzezińskiego. Zdobywca podium w Drive Dmack Fiesta Trophy rano zdecydował się na zbyt twarde opony, jednak po pętli podkreślał, że najważniejsze jest dojechanie do mety i zdobywanie punktów w naszych rodzimych mistrzostwach.

fot. FIA ERC
fot. FIA ERC

Piąty jest Kasperczyk, którzy o 13 sekund wyprzedza Habaja, a dodatkowe 11 sekund z tyłu znajduje się Wojtek Chuchała, który bez najmniejszych problemów przewodzi w klasyfikacji ERC2. Niestety dobrych wiadomości nie mamy na temat walki w ERC3, gdzie Tomek Gryc wypadł z rasy już na pierwszym dzisiejszym oesie, przez co na pewnym prowadzeniu został Rosjanin Nikołaj Grazin.

W klasyfikacji aut z napędem na jedną oś w Castrol Inter Cars RSMP pewnie prowadzi Dariusz Poloński, natomiast podium uzupełniają Janek Chmielewski oraz Łukasz Byśkiniewicz.

fot. FIA ERC
fot. FIA ERC

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News