Nietuzinkowy chronograf w rajdowym stylu? Edox Chronorally będzie idealnym wyborem

Nietuzinkowy chronograf w rajdowym stylu? Edox Chronorally będzie idealnym wyborem

Nietuzinkowy chronograf w rajdowym stylu? Edox Chronorally będzie idealnym wyborem

Podaj dalej

Zegarek to niezwykle ważne akcesorium. Zazwyczaj, jest pierwszą rzeczą, po którą sięgamy po przebudzeniu i ostatnią, którą ściągamy przed snem. Nosimy go zawsze i wszędzie, dlatego powiedzieć, że dla mężczyzny pełni on funkcję reprezentacyjną, to mało – bo tak naprawdę, zegarek określa całą jego osobę. Zegarek zdradza rozmówcy m.in. to kim jesteśmy, jakie są nasze życiowe priorytety i jaki mamy charakter.

Męskie zegarki są nie tylko przedmiotem do mierzenia czasu, ale również atrybutem współczesnego mężczyzny. Każdy facet powinien mieć w swojej szafie przynajmniej jeden, jednak wiadomo… apetyt rośnie wraz z kolejnym zakupem. Zobacz czym się kierować, aby wybrać idealny zegarek, odpowiedni do okazji.

Marka z tradycjami

Z zegarkami u mężczyzn jest trochę jak z butami u kobiet… nigdy nie jest ich zbyt wiele. Ten męski fetysz jest również często bardzo kosztowny, mimo to ciężko jest sobie odmówić kolejnego modelu. Zresztą śmiało można stwierdzić, że zegarek to odpowiednik damskiej biżuterii, a przecież diamenty również sięgają wysokich cen i kobiety nie szczędzą na nie pieniędzy. Przyjęło się, że prawdziwy mężczyzna powinien mieć przynajmniej jeden reprezentatywny zegarek, który dodaje mu szyku i nie pozwala na żadne spóźnienia! Dokonując wyboru czasomierza warto postawić na sprawdzone marki, chociażby takie jak szwajcarski Edox.

Manufaktura zegarmistrzowska Edox powstała w 1884 roku. Jej założycielem był Christian Reufli-Flury, utalentowany zegarmistrz z Grenchen w Szwajcarii. Firma została założona w mieście Biel, słynącego ze znakomicie wyszkolonych w dziedzinie zegarków rzemieślników. Sama nazwa Edox wywodzi się z greki i oznacza dosłownie „godzinę” bądź też „odmierzanie czasu”. Jej godło, czyli klepsydra powstało sześć lat później tj. w 1900 roku.

Zegarek z charakterem

Zegarki Edox z charakterystycznej serii WRC charakteryzują się nietuzinkowym wzornictwem i poza standardowymi wskazaniami czasu obfitują w nowatorskie rozwiązania, między innymi: pomiar etapów z funkcją sumowania, tryb przeliczania/odtwarzania, odliczanie wsteczne i chronograf. Wszystkie funkcje uruchamiane są za pomocą charakterystycznych przycisków i dużej koronki. Jej rozmiar umożliwia łatwą obsługę nawet w rękawicach kierowcy rajdowego.

Zegarki skonstruowano dla najlepszych załóg rajdowych, więc zadbano o to, by również pod względem stylistycznym prezentowały się niepospolicie. Projektanci zastosowali odważne detale inspirowane techniką motoryzacyjną, jak np. wyprofilowany dekiel przypominający obręcz koła samochodu, tarczę z czarnego włókna węglowego czy kauczukowy pasek ze zdobieniem inspirowanym bieżnikiem opony.

EDOX CHRONORALLY
38001 TIN NIN

Mechanizm: Kwarcowy

Kaliber: Ronda 8040.N

Funkcje: wskazówkowy, chronograf, datownik, sekundnik, tachymetr, wskaźnik dnia tygodnia

Rodzaj koperty: Tytan

Wymiary koperty: 48 mm

Szkło: Szafirowe antyrefleksyjne

Pasek/bransoleta: Pasek kauczukowy

Zapięcie: Zwykłe

Wodoszczelność: 100 m

Gwarancja producenta: 2 lata

Zegarek możecie zakupić pod tym linkiem.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News