Nietrwałe silniki elektryczne? Bzdura

Nietrwałe silniki elektryczne? Bzdura

Nietrwałe silniki elektryczne? Bzdura

Podaj dalej

Jeśli dalej twierdzicie, że silniki elektryczne nie są trwałe, to pewien fiński taksówkarz właśnie udowodnił, że nie macie racji. Ari Nyyssosesta używa swojej Tesli S jako samochodu służbowego i przejechał nim już ponad 400 000 km.

Tesla Model S to samochód innowacyjny, nowoczesny i dla wielu nieosiągalny. Ludzie wciąż patrzą na niego przez palce, głównie ze względu elektryczny układ napędowy. Prawda jest taka, że to piękny, duży, wygodny i dobrze wyposażony sedan, a jak się teraz okazuje, elektryczny napęd jest całkiem solidny.

W Polsce Tesla nie jest zbyt popularna, jednak inaczej sytuacja wygląda w krajach, gdzie państwo oferuje ulgi podatkowe dla samochodów elektrycznych. Fiński taksówkarz Ari Nyyssosesta używał modelu S jako samochodu służbowego i właśnie pochwalił się faktem, że przejechał nim ponad 400 000 km.

Według profesora Juho Pyrhonena, żywotność silników elektrycznych wynosi 100 000 roboczogodzin, co oznacza przebieg w granicach 10 000 000 km. Może jednak te elektryki nie są takie złe? A może to nie o przebieg i wytrzymałość w tym wszystkim chodzi? Jakie jest wasze zdanie?

Tagi: Tesla Tesla Model S

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News