Niespodziewana premiera nowej Warszawy

Firma KHM Motor Poland z Krakowa pokazała podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy nową Warszawę M20.

Niespodziewana premiera nowej Warszawy
Podaj dalej

KHM Motor Poland to firma powstała w 2013 roku, która ma zamiar tworzyć nowoczesne interpretacje legendarnych polskich samochodów. W planach KHM Motor Poland jest już zbudowanie auta pod nazwą Sirella, nawiązującego do prototypu Syrena Sport z końca lat 50. XX wieku. W szerszej perspektywie mają być również produkowane samochody z napędem elektrycznym lub hybrydowym.

Twórcy chcieli zbudować auto zwracające na siebie uwagę i cechujące się wysokimi osiągami. Padło na sportowe coupe z potężnym silnikiem 5.0 V8 o mocy 420 KM na bazie Forda Mustanga GT. Przedstawiciele KHM Motor twierdzą, że nawiązali współpracę z Fordem, który ma dostarczać podzespoły dla nowej Warszawy. Wydaje się, że to dobry kierunek, ponieważ opracowanie nowego modelu od zera kosztowałoby krocie.

Niestety Ford Polska po sprawdzeniu tej informacji w centrali Ford of Europe, nie potwierdził rzekomej współpracy z KHM Motor Poland. Sytuacja ta stawia projekt nowej Warszawy M20 GT pod dużym znakiem zapytania. Tymczasem model ten ma być dopiero początkiem. Czas pokaże jak rozwinie się dalej ta sytuacja.

Przeczytaj również