Niesamowite zwycięstwo Przygońskiego

Po pięciu dniach zaciętej rywalizacji na piaskach Kataru, polsko-belgijska załoga ORLEN Team sięgnęła po najwyższe trofeum 4. rundy Pucharu Świata. Kuba Przygoński oraz Tom Colsoul zwyciężyli w Qatar Cross Country Rally.

Niesamowite zwycięstwo Przygońskiego
Podaj dalej

Od środy do niedzieli trwał Qatar Cross Country Rally, podczas którego uczestnicy pokonali w sumie 1390 km jadąc po wyjątkowo trudnych pustynnych terenach. Polsko-belgijska załoga udowodniła, że jest w świetnej formie i nie ma zamiaru w tym sezonie zwalniać tempa. Zawodnicy w barwach ORLEN Team nie dali szans rywalom, pewnie sięgając po zwycięstwo w czwartej rundzie Pucharu Świata FIA.

Kuba Przygoński i Tom Colsoul dotarli dziś na metę z czasem 3:33:44.00, wyprzedzając Władimira Wasiliewa aż o 9 minut. Jako trzeci ukończył etap Martin Prokop ze stratą 20 minut do zwycięzcy. Nie miał szczęścia największy rywal polskiej załogi – Nasser Al-Attiyah, który z powodu awarii silnika nie ukończył odcinka i odpadł z zawodów.

– Niesamowity wynik i wielkie emocje! Rywalizacja trwała do samego końca. Cieszymy się! Ten rajd pokazał, że jesteśmy z Tomem bardzo zgranym zespołem, w dobrej formie, jedziemy szybko i potrafimy dobrze nawigować. Odzyskujemy 1 miejsce w Pucharze Świata, mamy dużą przewagę punktową, więc w kolejnych startach nie będziemy mieć już takiej presji –  mówi Kuba Przygoński, zawodnik ORLEN Team.

W kategorii motocykli zawodnik ORLEN Team Maciek Giemza prowadził od samego początku.

Tagi: PlatinumORLEN TeamKuba Przygoński

 

 

Przeczytaj również