Nieoczekiwany początek Rally di Roma Capitale

Nieoczekiwany początek Rally di Roma Capitale

Podaj dalej

Dziś rozpoczął się Rally di Roma Capitale, a organizatorzy już na początku swojej przygody z europejskim czempionatem zaliczyli sporą wpadkę – odcinek kwalifikacyjny został odwołany ze względu na problemy z kibicami na trasie.

Przejazdy treningowe odbyły się jednak bez zakłóceń, a w nich najszybsi okazali się Kajetan Kajetanowicz, który zanotował najlepszy czas na pierwszym przejeździe oraz Aleksiej Łukjaniuk, który pokonał Polaka w drugim.

W pierwszym przejeździe wirtualne podium obok Kajetanowicza uzupełnili Bryan Bouffier ze stratą niecałych 2 sekund, a także Stephane Consani, który do Francuza stracił zaledwie 0,025 sekundy.

Dwójka Polaków startujących autami klasy R5, a więc Łukasz Habaj i Grzegorz Grzyb zanotowali odpowiednio dziewiąty i jedenasty wynik.

W drugim przejeździe Rosjanin był górą, poprawiając wcześniejszy wynik dwukrotnego mistrza Europy o prawie 1,5 sekundy. Drugi na mecie zameldował się Consani, a najniższy stopień „podium” przypadł w udziale Kajetanowiczowi, który również poprawił swój wcześniejszy czas o ponad sekundę.

Grzegorz Grzyb ponownie zameldował się na 11. pozycji, natomiast Łukasz Habaj musiał zadowolić się oczkiem niżej, zamykając czołową dziesiątkę.

Tagi: FIA ERC, Rally di Roma Capitale, Kajetan Kajetanowicz, Bouffier, Habaj, Grzyb, Łukjaniuk

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News