Niemożliwe nie istnieje. Poznajcie Bugatti Chiron z klocków LEGO w skali 1:1

Niemożliwe nie istnieje. Poznajcie Bugatti Chiron z klocków LEGO w skali 1:1

Podaj dalej

Chcieć to móc, z takiego założenia wyszła duńska firma LEGO, która na bazie klocków z serii Technic, zbudowała supersamochód wiernie odzwierciedlający Bugatti Chiron.

Zjawiskowa zabawka nie jest tylko statycznym modelem. Do Chirona można wsiąść i nim jeździć. To niewątpliwie historyczny wyczyn  – przy użyciu ponad miliona elementów skonstruowano w pełni funkcjonalny samochód o rozmiarach rzeczywistych i z własnym napędem.

Całkowita masa modelu wynosi 1,5 tony a opracowanie i budowa samochodu z klocków zajęła prawie 13,5 tys. godzin. „Zabawkowy” Chiron w przeciwieństwie do swojego protoplasty nie jest demonem prędkości. Silnik zastosowany w modelu pozwala rozpędzić konstrukcję do… 5.3 km/h przy oszałamiającym momencie obrotowym na poziomie 92Nm. Dodatkowo pojazd jest wyposażony w ogumienie Michelin.

Projektanci LEGO: Miesiące pracy nad rozwojem projektu i testami zostały uwieńczone w czerwcu na torze testowym Ehra Lessien niedaleko niemieckiego Wolfsburga. To właśnie tutaj testowany był oryginalny Bugatti Chiron i tutaj też przekonaliśmy się, że nasz samochód rzeczywiście można prowadzić. Byliśmy jeszcze bardziej podekscytowani, gdy oficjalny kierowca testowy Bugatti i dawny zwycięzca Le Mans, Andy Wallace, zgodził się przetestować Chirona w wersji Technic podczas pierwszej jazdy próbnej.

Nie wiemy jak wy, ale my kochamy Lego! Nieokiełznana fantazja i polot ich pracowników, pozwalają tworzyć takie właśnie dzieła. Przy takich projektach nie liczy się to, czy mają one jakikolwiek sens. Ważne są uśmiechnięte buzie i efekt „WOW!”.  Oni tego dokonali i trzeba przyznać – są w tym najlepsi! Chapeau bas Lego!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News