Nie żyje Robert Werle - wiceprezes Polskiego Związku Motorowego

Nie żyje Robert Werle - wiceprezes Polskiego Związku Motorowego

Nie żyje Robert Werle – wiceprezes Polskiego Związku Motorowego

Podaj dalej

Bardzo smutna wiadomość obiegła dziś wszystkie media. 64-letni wiceprezes Polskiego Związku Motorowego oraz prezes Automobilklubu Wielkopolskiego zginął w wypadku samochodowym.

Do wypadku doszło 27 grudnia wieczorem. Nieoficjalnie mówi się, że Robert Werle jechał autostradą A2 na posiedzenie Polskiego Związku Motorowego, które odbywało się w Warszawie. W okolicy Zgierza, samochód prezesa Automobilklubu Wielkopolskiego zderzył się z ciężarówką, a następnie z dużą siłą uderzyło w barierki. W wyniku odniesionych obrażeń, Robert Werle zmarł na miejscu.

Policja pod nadzorem prokuratury będzie teraz wyjaśniać, dlaczego doszło do tragicznego zdarzenia. Policjanci zrobili oględziny miejsca wypadku i pojazdów oraz wykonali dokumentację zdjęciową. Wiadomo, że kierowca TIR-a był trzeźwy. Na razie nie wiadomo, czy kierowca osobowego auta jechał za szybko i nie zdążył wyhamować. Policjanci badają też, czy był trzeźwy.

Piotr Monkiewicz, Automobilklub Wielkopolski: To straszna wiadomość, całe swoje życie poświęcił działalności na rzecz motoryzacji. Jest ogromny żal, to nieodżałowana postać. Zajmował się bezpieczeństwem, był przewodniczącym Głównej Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Polskim Związku Motorowym. Zginął tragicznie. Bądźmy ostrożni na drogach, niech to będzie dla nas wielką przestrogą. Nie wiem, jak się w klubie pozbieramy.

Robert Werle w październiku tego roku wziął udział w programie Anity Gargas, w którym wypowiadał się odnośnie ostatniego zamieszania wokół Toru Poznań. Prezes Werle kierował Automobilklubem od 16 lat. Dzisiaj Automobilklub Wielkopolski ma jeszcze wydać oświadczenie w sprawie jego śmierci.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News