Nie ma mocnych na Mikkelsena

Nie ma mocnych na Mikkelsena

Nie ma mocnych na Mikkelsena

Podaj dalej

Za nami pierwsza piątkowa pętla 51. edycji Rajdu Portugalii. Na ten moment próżno szukać sensacji i niespodzianek, gdyż na pierwszym miejscu ze spokojną przewagą znajduje się Andreas Mikkelsen. Jeśli chodzi o Polaków, to lepiej radzi sobie na razie Hubert Ptaszek.

OS2 Viana do Castelo 1 – 26,70 km

Pierwszy odcinek specjalny dnia w kategorii WRC 2 padł łupem Andreasa Mikkelsena. Wydaje się, że powinniśmy się przyzwyczaić do widoku Norwega na pierwszym miejscu tabeli. Podium uzupełnili Teemu Suninen oraz Pontus Tidemand. Polacy mają za sobą ciężki początek rajdu. Hubert Ptaszek zakończył próbę na miejscu 16., zaś Łukasz Pieniążek był 18. Potężny wypadek na tym oesie zaliczył reprezentant gospodarzy – Jose Pedro Fontes.

OS3 Caminha 1 – 18,10 km

Po raz kolejny najlepszy był Norweg – Andreas Mikkelsen. Tym razem strata pozostałych zawodników była jednak znacznie mniejsza. Zaledwie 2,6 s. za wicemistrzem świata przyjechał Teemu Suninen, zaś trzeci Eric Camilli stracił tylko 4,5 s. Pontus Tidemand musiał zadowolić się tym razem 4. miejscem. Nieco lepiej poradzili sobie tym razem Polacy. Reprezentant Orlen Teamu Hubert Ptaszek uplasował się na 14. pozycji, Łukasz Pieniążek dojechał dwa oczka niżej. Odcinka specjalnego nie ukończył Yohan Rossel.

OS4 Ponte de Lima 1 – 27,46

Jadą wszyscy, wygrywa Andreas Mikkelsen. Tylko taki wniosek może się nasuwać po zakończeniu pierwszej piątkowej pętli rywalizacji w klasie WRC 2. Norweg wyprzedził tym razem swojego kolegę ze Skody Pontusa Tidemanda, odcinkowe podium uzupełnił Teemu Suninen. 4 odcinek specjalny rajdu okazał się najlepszy dla Polaków w tej kategorii – Hubert Ptaszek uzupełnił najlepszą dziesiątkę, zaś Łukasz Pieniążek był 12.

Klasyfikacja generalna

W połowie piątkowych zmagań w Rajdzie Portugalii na prowadzeniu w klasie WRC 2 znajduje się Andreas Mikkelsen. Norweg wypracował sobie solidną przewagę w wysokości 35,9 s. nad drugim Pontusem Tidemandem. Trzeci jest na ten moment Teemu Suninen. Hubert Ptaszek po czwartkowych problemach jest na miejscu 16., zaś Łukasz Pieniążek jest 11.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News