Neuville stawia wszystko na jedną kartę

Neuville stawia wszystko na jedną kartę

Podaj dalej

Tak zaciętej walki o tytuł rajdowego mistrza świata nie oglądaliśmy już bardzo dawno. Na 3 rajdy przed końcem sezonu przewaga Sebastiena Ogiera nad Thierry’m Neuville’m to zaledwie 17 punktów. Belg zapowiada, że od teraz będzie zdecydowanie bardziej agresywny.

Thierry Neuville o swoich szansach na tytuł: – To na pewno nie będzie łatwe, ale wciąż jestem nastawiony do sprawy pozytywnie i optymistycznie. W ostatnich trzech rajdach potrzebuję zdecydowanie bardziej agresywnego podejścia. Kilka razy kończyłem sezon mistrzostw świata na drugiej pozycji, teraz chcę w końcu wygrać. Na nadchodzących imprezach będziemy podejmować więcej ryzyka, musimy nadrobić kilka punktów. Musimy wygrywać rajdy. Oczywiście, podejmowanie ryzyka może zakończyć się poza drogą i końcem marzeń o tytule, ale to jedyna opcja.

Belg poruszył również kwestię samochodu: – Wiem, że musimy usprawnić auto. Mam nadzieję, że uda się zmienić coś w pakiecie aerodynamicznym i w silniku. Oby udało się zrobić też coś z mocą, najlepiej już na Hiszpanię, czy Wielką Brytanię.

Tagi: WRC Neuville Hyundai

 

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News