Neuville powiększa prowadzenie

Neuville powiększa prowadzenie

Neuville powiększa prowadzenie

Podaj dalej

Thierry Neuville powiększa prowadzenie podczas piątkowego etapu Rajdu Sardynii.

fot. Hyundai
fot. Hyundai

Belg po porannej pętli miał półtorej sekundy przewagi, jednak podczas kolejnych czterech odcinków udało mu się oddalić od rywali o kolejne 10 sekund. Kierowca Hyundaia był najszybszy na trzech oesach, dzięki czemu ma teraz 11,1 sekundy nad drugim Jari-Matti Latvalą. Warto dodać, że zawodnik Volkswagena był jedynym zawodnikiem, któremu podczas drugiej pętli udało się wejść w paradę Neuvillowi.

Czołową trójkę uzupełnia Sebastien Ogier, jednak urzędujący mistrz świata ma już ponad 40 sekund straty do lidera. Po południu Francuz raz zajął czwarte miejsce, a później utrzymywał się na trzeciej pozycji. Znacznie bardziej zacięta rywalizacja trwała za ich plecami, gdzie Andreas Mikkelsen gonił Madsa Ostberga i ostatecznie znalazł się o sekundę przednim po ostatnim oesie.

Na dalszych miejscach znaleźli się Dani Sordo, Henning Solberg, który również na ostatnim oesie przeskoczył przed Otta Tanaka, a także zawodnicy WRC2, którzy uzupełnili czołową dziesiątkę – Scandola i Lappi.

Warto dodać, że dzisiejszych zmagań nie ukończył Hayden Paddon, który wypadł z trasy na siódmym oesie. Jak na razie nie wiadomo czy Hyundai wróci jutro na trasę.

fot. rally-base.com
fot. rally-base.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News