Najszybszy w zespole

Najszybszy w zespole

Najszybszy w zespole

Podaj dalej

Thierry Neuville jest przekonany, że przed rozpoczęciem kolejnego sezonu rajdowych mistrzostw świata to on pozostaje pierwszym kierowcą zespołu Hyundaia.

Thierry Neuville performs during the FIA World Rally Championship 2015 in Salou, Spain on October 23, 2015
fot. Red Bull

Podczas prezentacji nowego modelu i20 WRC w Niemczech pod koniec minionego sezonu szef zespołu Michel Nandan dał jasno do zrozumienia, że w roku 2016 priorytet danego kierowcy będzie zależał od najbliższego rajdu oraz sytuacji w klasyfikacji kierowców i producentów.

Belg jest jednak przekonany, że pomimo słabszej formy pod koniec sezonu i ustąpienia miejsca w głównym zespole Haydenowi Paddonowi i Daniemu Sordo, to on pozostanie główną bronią Hyundaia.

Zapytany przez brytyjski Autosport, czy uda mu się zachować swoją pozycję z początku sezonu 2015, odpowiedział: Z pewnością. Mimo wszystko, to ja prowadziłem w tym roku – wciąż jestem najszybszy w Hyundaiu. Koniec końców, reszta nie pojechała lepiej ode mnie.

Neuville stracił świetną formę z pierwszych rajdów w momencie, gdy zespół opóźnił debiut nowego i20 WRC. Skrytykowałem zespół i prawdopodobnie nie było to najmądrzejsze, co mogłem zrobić. Wydaje mi się jednak, że było to potrzebne – skomentował. Potem wszystko stało się trudniejsze. To jednak nie zmienia naszej sytuacji. Mogę patrzeć tylko przed siebie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News