Neuville dyktuje tempo na testowym

Neuville dyktuje tempo na testowym

Podaj dalej

Na nami odcinek testowy przed 8. rundą Rajdowych Mistrzostw Świata – Rajdem Polski. Próba Sady miała długość 4.90km i rozpoczęła się równo o godzinie 8:00. Najlepszy był Thierry Neuville, który w swoim trzecim przejeździe wykręcił czas na poziomie 2:12,1.

Pomimo niepokojących prognoz pogody w okolicy Mikołajek nie było deszczu, a nawierzchnia była bardzo błotnista. Najlepiej w panujących warunkach poradził sobie Thierry Neuville. Belg był najszybszy w dwóch przejazdach, a najlepszy czas wykręcił przy okazji trzeciej próby. Zaledwie 0,2 s. za nim shakedown zakończył Ott Tanak. Najlepszą trójkę uzupełnił Hayden Paddon.

Poniżej granicy 2:15 zeszli jeszcze Sebastien Ogier, Jari-Matti Latvala, Dani Sordo, Esapekka Lappi, Mads Ostberg oraz Juho Hanninen, a tuż za nimi znalazł się debiutujący w kategorii WRC Teemu Suninen. Dopiero 11. był najlepszy z zawodników Citroena – Andreas Mikkelsen. Norweg stracił do Neuville’a ponad 3 sekundy. Tuż za nim dojechał Elfyn Evans oraz koledzy z Citroena – Stephane Lefebvre i Craig Breen.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News