Nasser Al-Attiyah wystartuje w Rajdzie Akropolu

Nasser Al-Attiyah wystartuje w Rajdzie Akropolu

Nasser Al-Attiyah wystartuje w Rajdzie Akropolu

Podaj dalej

Już w najbliższy weekend czekają na nas emocje związane z trzecią rundą Rajdowych Mistrzostw Europy – Rajdem Akropolu. Na starcie staną dwie polskie załogi Kajetan Kajetanowicz/Jarek Baran oraz Grzegorz Grzyb/Jakub Wróbel.

Listę startową otwiera lider tegorocznych zmagań – Bruno Magalhaes. Portugalski kierowca Skody Fabii R5 w dwóch pierwszych rudnach sezonu 2017 zdobył 63 punkty i pewnie prowadzi w punktacji FIA ERC.

Na drugim miejscu w generalce znajduje się Aleksiej Łukjaniuk, jednak po fatalnym wypadku, który miał miejsce podczas testów, Rosjanina zabraknie w stawce Rajdu Akropolu.

Pikanterii zbliżającej się rywalizacji z całą pewnością doda start Nassera Al-Attiyaha, wielokrotnego mistrza Bliskiego Wschodu, a także zwycięzcy Pucharu Świata FIA w Rajdach Cross-Country. Nasser, który zazwyczaj rywalizował za kierownicą Fabii R5, tym razem zdecydował się na start Fordem Fiestą.

– Po niezwykle trudnych rundach na Kanarach i Azorach, cały LOTOS Rally Team musiał zmierzyć się z pracowitym miesiącem. Zaledwie dwa tygodnie po Grecji, będziemy walczyć na Cyprze. Wierzę w każdego członka naszego zespołu, gdyż znam ich potencjał i wiem, że wszyscy mamy jeden cel – powiedział przed 3. rundą mistrzostw Europy Kajetan Kajetanowicz.

Na liście zgłoszeń znalazło się dwunastu zawodników, którzy zgłosili samochody klasy R5, w tym Nikolaj Griazin, Murat Bostanci, czy znany polskim kibicom z występu w ubiegłorocznym Rajdzie Arłamów – Max Rendina.

Grzegorz Grzyb po bardzo dobrym występie i wygranym 44. Rallye Tatry ponownie wskoczy do Skody Fabii R5 wystawionej przez zespół Rufa Sport.  

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News