Najtrudniejszy w historii

Dzisiejszego przedpołudnia odbyła się konferencja prasowa Orlen Teamu przed nadchodzącym wielkimi krokami Rajdem Dakar 2018. W Warszawie pojawiło się mnóstwo znanych ze świata motorsportu osobistości, w tym jak to powiedział konferansjer – polskie legendy Dakaru. Czego się dowiedzieliśmy?

Najtrudniejszy w historii
Podaj dalej

Na konferencji pojawili się m.in. Marek Dąbrowski, czy Jacek Czachor. Jako pierwszy na scenie pojawił się dyrektor biura sponsoringu i eventów PKN Orlen Michał Skuza, a później dołączyli do niego m.in. Jakub Przygoński ze swoim pilotem Tomem Colsoulem a także motocyklista Maciej Giemza.

Po krótkim wstępie oraz wypowiedzi Michała Skuzy, głos zabrał Jakub Przygoński: – To będzie mój dziewiąty start w Rajdzie Dakar. Pomimo tego, że jestem jednym z młodszych zawodników w stawce, to rzeczywiście jestem już dosyć doświadczony. Z roku na rok staram się ulepszać proces moich przygotowań do tej imprezy, ale za każdym razem coś mnie jednak zaskakuje. Co roku pojawiają się takie odcinki, w których trzeba walczyć o przetrwanie. W ubiegłej edycji wywróciliśmy samochód i musieliśmy stawiać go na koła, więc tam zawsze czekają jakieś pułapki. Trzeba dobrze współpracować z pilotem, być cały czas czujnym i nie poddawać się presji. Przejechaliśmy wspólnie z Tomem 8 rajdów w tym roku, rozumiemy się już można by powiedzieć bez słów. Rozpoznajemy swoje nastroje po samym tonie głosu… a to bardzo ważne. W tym roku samochody są bardzo zmienione, nasze Mini będzie świetne przygotowane do tej imprezy i mam nadzieję, że będziemy konkurencyjni w porównaniu do dominującego ostatnio Peugeota.

Rajd Dakar 2018 rozpocznie się 6 stycznia w powracającym do imprezy Peru. W stolicy kraju – mieście Lima – odbędzie się ceremonia startu. W późniejszych dniach na zawodników czekają przenosiny do Boliwii, dzień przerwy w La Paz, a następnie finałowe etapy w Argentynie, gdzie w Cordobie zlokalizowana będzie meta Dakaru. Jak twierdzą organizatorzy, będzie to jedna z najtrudniejszych edycji w historii.

fot. Red Bull

Tagi: ORLEN Team, Platinum Expert, Rajd Dakar, Kuba Przygoński

Przeczytaj również