Najszybsza trójka z problemami

Najszybsza trójka z problemami

Podaj dalej

Cyril Despres, jadący Peugeotem 3008 DKR, wygrał dzisiejszy etap Rajdu Dakar z San Salvador do boliwijskiej Tupizy. Francuz na mecie odcinka specjalnego zameldował się z prawie 11 minutową przewagą nad drugim Mikko Hirvonenem i awansował na fotel lidera 39. edycji Rajdu Dakar.

Na dzisiejszym odcinku specjalnym z problemami zmagała się cała trójka najszybszych do tej pory zawodników Peugeota. Dotychczasowy lider rajdu Sebastien Loeb popełnił błąd już na pierwszych kilometrach, tracąc do Stephane’a Peterhansela prawie 4 minuty na WP1.

Zeszłoroczny zwycięzca Rajdu Dakar z kolei wypadł z trasy kilka kilometrów za 9-krotnym rajdowym mistrzem świata, mijając linię mety na czwartym miejscu ze stratą 15 minut do swojego zespołowego kolegi Cyrila Despres.

Na piątym miejscu uplasował się Sebastien Loeb, jednak jego strata do poprzedzającego go Peterhansela wyniosła już 7 minut. 2 minuty za Loebem czwarty etap Rajdu Dakar ukończył Giniel de Villiers.

Na bardzo dobrym siódmym miejscu zakończył dzisiejszy etap Kuba Przygoński, reprezentant Orlen Teamu. Polak tym samym awansował na 9. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Czołową dziesiątkę zamknęli Erik van Loon (Toyota), Boris Garafulic (Mini) oraz Olando Terranova (Mini).

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News