Najnowsze wideorejestratory nie są już tylko zwykłymi kamerkami. To wielofunkcyjne kombajny

Najnowsze wideorejestratory nie są już tylko zwykłymi kamerkami. To wielofunkcyjne kombajny

Podaj dalej

Od kilku lat urządzenia rejestrujące przebieg trasy przestały być zwykłymi kamerkami samochodowymi, które skupiały się na nagraniu przejazdu z punktu A do punktu B. Innowacyjne kamerki samochodowe to wielozadaniowe urządzenia, których celem jest zmaksymalizować poziom bezpieczeństwa podróży. 

Nowoczesnego wideorejestratora nie wyobrażamy sobie już bez wielu usprawnień jak wbudowany moduł GPS czy tryb parkingowy. Jednym z niezbędnych rozwiązań, w nowoczesnym urządzeniu tego typu jest asystent jazdy nocnej, którego celem jest poprawienie jakości zarejestrowanego po zmroku obrazu. 

To właśnie otrzymanie wysokiej jakości nagrań przy zastosowaniu standardowych trybów nocnych stanowiło największe wyzwanie producentów wideorejestratorów. Od niedawna Mio rozwiązało ten problem proponując autorską technologię Mio Night Vision w 3 wariantach: Mio Crystal Vision, Mio Night Vision, Mio Night Vision Pro.

Krystaliczna skuteczność

Autorska technologia Mio Crystal Vision to rozwiązanie, które można już znaleźć w podstawowych modelach wideorejestratorów Mio. Dzięki odpowiedniemu zastosowaniu ustawień przesłony, wysokiej jakości obiektywu, urządzenie nagra zdarzenie w świetnej rozdzielczości. Wbudowane oprogramowanie zapewnia również poprawę jasności nagrania. 

Wideorejestrator, czyli „czarna skrzynka” samochodu. Dlaczego warto go mieć?

Ta opcja w porównaniu do standardowego trybu nocnego powoduje, że nagrana droga będzie widoczna nawet w słabo oświetlonych miejscach. W przypadku nocnej stłuczki nagrany film będzie mógł stanowić niepodważalny dowód w sądzie.

Nocne oko

Rozwinięciem podstawowego modułu Mio Crystal Vision jest Mio Night Vision. Wyobraźmy sobie taką sytuację… Szarówka zmienia się w gęsty mrok, jesteśmy poza miastem, więc oświetlenie jest prawie żadne. Czy istnieje jakieś rozwiązanie, które poradziłoby sobie z całkowitym mrokiem? 

W tym przypadku idealnie sprawdzi się właśnie moduł Mio Night Vision, czyli zaawansowane wspomaganie nagrań nocnych. Dzięki przesłonie o wartości nie większej niż 2.0, wideorejestratory Mio są w stanie zapewnić odpowiednią ilość światła, by uzyskane nagranie było jasne a szczegóły na nim zarejestrowane dobrze widoczne. 

Uważaj na wideorejestratory, które nie przydadzą się w sądzie. Dlaczego warto zainwestować w lepszy sprzęt?

Nie bez znaczenia, jest również użycie szklanego, czterowarstwowego obiektywu z wbudowanym filtrem IR, który zapewni, że trasa będzie non-stop nagrywana w niezmiennej przejrzystości obrazu. Dodatkowo tak jak w przypadku Mio Crystal Vision, moduł Mio Night Vision również posiada wewnętrzne oprogramowanie sprawiające, że otrzymamy możliwie najlepszej jakości nagrania przy niedostatecznym oświetleniu.

Dla wymagających

Ostatnia odmiana autorskiej technologii, opracowanej przez Mio, dedykowana jest najbardziej wymagającym miłośnikom jazdy w niemalże zupełnej ciemności. Czym Night Vision Pro różni się od młodszego rodzeństwa z rodziny Mio? Oprócz wszystkich rozwiązań z Mio Night Vision, wersja Pro może pochwalić się dodatkowym sensorem optycznym SONY Stravis. Gwarantuje on czytelne i przejrzyste nagranie nawet przy minimalnym oświetleniu. Co zyskujemy? Uchwycenie detali, świetną jakość materiałów wideo, a w przypadku stłuczki – niezbite dowody.

Dzięki stworzeniu rozwiązań Mio Night Vision, firma zapewniła najlepszą na rynku jakość nagrań po zmroku.

Sprawdź, jak nagrywa wideorejestrator Mio MiVue C570 z trybem Mio Night Vision:

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News