Najnowsza ewolucja Fiesty R5

Najnowsza ewolucja Fiesty R5

Podaj dalej

Szef M-Sportu Malcolm Wilson przyznał ostatnio, że zainteresowanie na najnowszą ewolucję Forda Fiesty R5 jest ogromne. Samochód miał swoją premierę w ubiegłym miesiącu i od razu zaprezentował swój niesamowity potencjał.

Jako pierwszy w nowej Fieście rajd zaliczył Nasser Al-Attiyah. Reprezentant Kataru wystartował w Rajdzie Jordanii, gdzie pokonał drugiego zawodnika o… 16 minut. Dla Wilsona najważniejsza była jednak szybkość, jaką Evo2 zaprezentowała podczas pierwszego występu w WRC – podczas Rajdu Portugalii.

Malcolm Wilson: To, co Teemu Suninen potrafił osiągać przy użyciu Evo2 było niesamowite. Byliśmy na szczycie i potrafiliśmy wygrać na Rajdzie Portugalii kilka odcinków specjalnych. Jestem niesamowicie dumny z tego, co osiągnęliśmy przy produkcji tego samochodu.

Od roku 2013, kiedy samochody R5 zadebiutowały, M-Sport sprzedał już ponad 200 sztuk Fiesty. Tylko w ubiegłym sezonie samochód wygrał 159 rajdów w 29 krajach. Następnym punktem w programie będzie dodanie łopatek zmiany biegów.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News