Najlepszy na własnej ziemi

Najlepszy na własnej ziemi

Podaj dalej

Za nami 3 sesja kwalifikacyjna podczas 7. rundy Rallycrossowych Mistrzostw Świata. Rywalizacja nabiera tempa. Tym razem na Holjesbanan najlepszy był reprezentant gospodarzy – Johan Kristoffersson. Podium uzupełnili Petter Solberg i Andreas Bakkerud.

Pierwsze trzy wyścigi trzeciej kwalifikacji padły odpowiednio łupem Toomasa Heikkinena, Janisa Baumanisa oraz Sebastiana Erikssona. Najważniejsze i najbardziej wyrównane były dwa ostatnie. W biegu numer 4 doskonale pojechał Petter Solberg. Od początku było wiadomo, że nikt nie będzie się tutaj mógł równać z Norwegiem. Na dalszych pozycjach dojechali Niclas Gronholm, Timo Scheider oraz dwóch pechowców z ogromną stratą – Ken Block i Kevin Hansen.

W ostatnim wyścigu klasę pokazał znów Johan Kristoffersson. Szwed czuje się doskonale na własnej ziemi. 1,5 s. za nim dojechał Andreas Bakkerud, na podium znalazł się też Timmy Hansen. Na dalszych pozycjach uplasowali się Sebastien Loeb i Kevin Eriksson.

Po 3 kwalifikacjach na zdecydowanym prowadzeniu w punktacji jest Johan Kristoffersson. Tuż za nim znajdują się Sebastien Loeb i Andreas Bakkerud. Poza premiowaną awansem do półfinałów dwunastką plasują się w tym momencie m.in. Kevin Hansen, Reinis Nitiss, czy Timur Timerzyanov.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News