Najlepsi z najlepszych awansowali

Najlepsi z najlepszych awansowali

Podaj dalej

Kilka minut po godzinie 12:30 zakończyła się 4. sesja kwalifikacyjna podczas RX Belgii na torze Circuit Jules Tacheny. Świetnie po raz kolejny spisali się kierowcy Volkswagena i Forda. Gorszą sesją ma za sobą Peugeot Team-Hansen. Martin Kaczmarski po solidnym występie pożegnał się z belgijską rundą Rallycrossowych Mistrzostw Świata.

RACE 1

Sesja otworzona została wyścigiem z udziałem zaledwie 3 zawodników – Kevina Erikssona, Guerlaina Chicherita i Gregoire Demoustiera. Ostatecznie najlepszym okazał się ten pierwszy. Eriksson zaprezentował dobre tempo i nie pozostawił reszcie złudzeń. Chicherit i Demoustier pożegnali się tym biegiem z całymi zawodami.

RACE 2

W biegu drugim najlepiej poradził sobie fabryczny kierowca Audi EKS – Reinis Nitiss. Tuż za nim do mety dojechał zawodnik pod pseudonimem M.D.K. Na trzecim miejscu z większą stratą po problemach na trasie dojechał Martin Kaczmarski. Polak coraz lepiej czuje się w stawce World RX. Doświadczenie z Belgii na pewno zaprocentuje w przyszłych rundach.

RACE 3

W trzeciej gonitwie bezkonkurencyjny był Timur Timerzyanov. Kierowca Forda Fiesty przywiózł za sobą Guy’a Wilksa oraz Niclasa Gronholma. Stawkę uzupełnili JB Dubourg oraz bohater belgijskich kibiców – Francois Duval.

RACE 4

W 4. biegu doszło do bratobójczego pojedynku pomiędzy Kenem Blockiem i Andreasem Bakkerudem. Zawodnicy podróżujący Fordami Focusami RS RX stoczyli bardzo ciekawą walkę, ostatecznie, po czterech okrążeniach lepszy okazał się Norweg. Podium uzupełnił Toomas Heikkinen, dalej dojechali Timo Scheider oraz Janis Baumanis.

RACE 5

Ostatni wyścig kwalifikacji padł łupem Johana Kristofferssona. Szwed wydaje się na ten moment najpewniejszym faworytem do końcowego zwycięstwa w RX Belgii. Na drugim miejscu dojechał Timmy Hansen, trzeci był Petter Solberg. Tuż za podium bieg ukończył Sebastien Loeb, Mattias Ekstrom stracił mnóstwo czasu na ostatnim okrążeniu.

Kristoffersson zwyciężył również w całej serii. Drugi czas całej Q4 wykręcił Andreas Bakkerud, zaś 4. był Ken Block. Ostatecznie, dwunastu najlepszych zawodników, którzy zapewnili sobie awans do półfinałów to : Johan Kristoffersson, Petter Solberg, Timmy Hansen, Andreas Bakkerud, Sebastien Loeb, Ken Block, Toomas Heikkinen, Mattias Ekstrom, Kevin Eriksson, Timur Timerzyanov, Timo Scheider oraz Niclas Gronholm.

Martin Kaczmarski zakończył Q4 na 18. pozycji, tuż za Sebastienem Loebem. Polak zdołał pokonać jednak m.in. mistrza świata Mattiasa Ekstroma. Jedyny reprezentant naszego kraju zajął ostatecznie miejsce 19. z dorobkiem 106 punktów. Do awansu zabrakło tym razem nieco więcej punktów, bo 24.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News