Najlepiej sprzedającym się produktem Volkswagena w 2019 roku była... kiełbasa

Najlepiej sprzedającym się produktem Volkswagena w 2019 roku była... kiełbasa

Podaj dalej

Który produkt Volkswagena sprzedaje się najlepiej? Golf? A może Passat? Ewentualnie Transporter… To wszystko są dobre typy, ale zupełnie nietrafione. 

Bestseller Volkswagena nie jest samochodem ani vanem. W rzeczywistości chodzi tu o kiełbasę. 

To prawda. Od lat 70. Volkswagen produkuje popularne Curry Wurst w swojej fabryce w Wolfsburgu. Kiełbasy są głównie spożywane przez pracowników firmy, ale trafiają także do zewnętrznej sprzedaży. 

W ubiegłym roku Volkswagen wyprodukował 6,2 miliona samochodów w swoich fabrykach na całym świecie. Jest ich ponad 50, jednak nawet taka liczba nie wystarczyła, by przewyższyć fabrykę w Wolfsburgu. Ta wyprodukowała 6,8 miliona kiełbas. 

Dlaczego jeden z największych producentów samochodów na świecie produkuje kiełbasy?

VW produkował żywność dla swoich pracowników w fabryce począwszy od lat 30. XX wieku. W 1973 r. producent zdecydował, że bardziej opłacalne będzie produkowanie kiełbasek dla pracowników na miejscu. 

Sukces kiełbas zjadanych przez dziesiątki tysięcy pracowników Volkswagena doprowadził do ich sprzedaży również w kilkunastu innych krajach. 

Nieortodoksyjną część działalności Volkswagena niedawno sprawdzał Richard Hammond w swoim programie na kanale Discovery. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News