Najciekawsza runda sezonu 2016

Najciekawsza runda sezonu 2016

Podaj dalej

Rallycrossowe Mistrzostwa Świata zawitały na tor Bikernieki w Rydze po raz pierwszy w sezonie 2016, a łotewski obiekt od razu rozkochał w sobie wszystkich kibiców, serwując im jedną z najciekawszych rywalizacji w całym kalendarzu.

Pierwsza wizyta cyklu World RX na Łotwie została również zapamiętana dzięki pięknej walce o mistrzowski tytuł rozegranej między Petterem Solbergiem a Mattiasem Ekstromem, parą, która spotkała się już w biegach kwalifikacyjnych.

Ostatecznie to Ekstrom był górą, a Solberg po raz pierwszy w swojej rallycrossowej karierze nie awansował do pół-finałów.

Od początku do końca w finałowym biegu prowadził Sebastien Loeb i to właśnie Francuz zwyciężył w łotewskiej rundzie, wyprzedzając o włos Mattiasa Ekstroma.

Johan Kristoffersson, aktualny lider klasyfikacji generalnej, zakończył kwalifikacje z największą liczbą punktów, jednak w pierwszym pół-finale ustąpił Sebastienowi Loebowi. Następnie wyprzedził Andreasa Bakkeruda w finale, jednak ostatecznie musiał uznać wyższość kierowcy Forda Focusa RS RX, a także Timmy’ego Hansena w Peugeot 208.

Hansen ukończył tę rywalizację na 3. miejscu tuż przed Andreasem Bakkerudem reprezentującym barwy Ford Performance.

Zaplanowana na ten weekend runda będzie także zakończeniem sezonu Rallycrossowych Mistrzostw Europy w klasie Supercar, gdzie w sezonie 2016 mistrz Europy Kevin Hansen stracił panowanie nad samochodem na pierwszym zakręcie i odrobił straty, mijając linię mety na 2. miejscu.

Tagi: WorldRX, Latvia, Ryga, Ford, Audi, Bakkerud

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News