Nadmiar piachu, za dużo zniczy - przeładowane pojazdy na wadze ITD

O ponad 5 ton za dużo ważyła wywrotka z piachem, a o 2,8 tony za dużo auto dostawcze ze zniczami. Oba samochody zatrzymał i skierował na wagę patrol łódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego.

Nadmiar piachu, za dużo zniczy – przeładowane pojazdy na wadze ITD
Podaj dalej

W czwartek (24 października) inspektorzy ITD patrolując łódzkie ulice zwrócili uwagę na czteroosiową ciężarówkę i samochód dostawczy o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony. W związku z podejrzeniem przekroczenia tonażu oba pojazdy zatrzymano i skierowano na wagę.

https://wrc.net.pl/inspektorzy-itd-wzieli-pod-prawdziwy-ostrzal-samochody-dostawcze-skontrolowali-246-busow

Ciężarówka z piachem ważyła ponad 37 ton zamiast dopuszczalnych 32 ton. Przekroczenie dopuszczalnej ładowności pojazdu spowodowało również przekroczenie dopuszczalnego nacisku podwójnej osi napędowej o 2,62 tony (nacisk wynosił 21,62 tony zamiast 19 ton). Za stwierdzone nieprawidłowości wobec przewoźnika wszczęto postępowanie administracyjne. Przedsiębiorcy grozi 15 tysięcy złotych kary. Kierowca ciężarówki został ukarany mandatem.

Natomiast zatrzymany w okolicy cmentarza samochód dostawczy o DMC do 3,5 tony w rzeczywistości ważył z ładunkiem 6,3 tony. Przeładowanym o 2,8 tony autem przewożono znicze. Kierowca dostawczaka został ukarany mandatem za przekroczenie dopuszczalnej ładowności pojazdu.

Zarówno ciężarówka, jak i samochód dostawczy mogły odjechać z miejsca kontroli ITD dopiero po rozładowaniu nadwyżki przewożonych towarów na podstawione pojazdy.

GITD

Przeczytaj również