Nadchodzą polskie Hustopeče

Nadchodzą polskie Hustopeče

Podaj dalej

Już w najbliższy piątek rozpocznie się 13. Agrotec Petronas Syntium Rally Hustopeče 2017 – 4. runda mistrzostw Czech oraz Słowacji. Na liście zgłoszeń widnieje 116 załóg, w tym spora liczba Polaków.

Listę otwierają reprezentanci fabrycznego zespołu Skoda Motorsport – Jan Kopecky z Pavlem Dreslerem oraz Pontus Tidemand z Jonasem Anderssonem. W dalszej kolejności zobaczymy stałych bywalców cykli – Vaclava Pecha jr., Martina Kociego oraz Pavla Valouska jr. Z numerem 6 na trasę wystartuje pierwszy z polskich duetów – Grzegorz Grzyb i Jakub Wróbel. Załoga w Skodzie Fabii R5 zrezygnowała z udziału w Rajdzie Cypru tylko po to, aby wystartować w ten weekend w okolicach miasta Hustopeče.

Dalej na liście znajdują się tacy zawodnicy, jak Jan Dohnal, Vojtech Stajf, Jaromir Tarabus, Roman Odlozilik, znani z Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski Igor Drotar i Karel Trneny, czy też stali uczestnicy czeskiego czempionatu – załoga Jarosław i Marcin Szejowie.

Kolejnymi reprezentantami Polski, którzy wystartują na południu Czeskiej Republiki będą Tomasz Gryc i Michał Kuśnierz, którzy wystartują w Peugeocie 208 R2. Wiesław Ingram i Krzysztof Janik oraz Sławomir Kurdyś i Michał Kasina pojadą w Subaru Imprezach STi, zaś załogi Bartłomiej Bogucki / Paweł Drahan i Arkadiusz Lechoszest / Łukasz Sitek za swoją broń będą mieli Peugeota 208 R2. Ostatnimi reprezentantami naszego kraju będą startujący z numerem 86 zawodnicy w pucharowym Oplu Adamie Marcin Wrona i Mateusz Martynek.

Zmagania rozpoczną się w najbliższy piątek, 16 czerwca o godzinie 19:00. Wtedy to wystartuje odcinek specjalny OS1 Kurdějov 1. Następnie na zawodników czekają jeszcze próby Štibořice 1 oraz Boleradice-Bořetice 1. Co ciekawe, ostatnia próba tego dnia – OS6 Boleradice-Bořetice 2 rozpocznie się dopiero o godzinie 23:26. Czechom najwyraźniej bardzo spodobała się perspektywa odcinków specjalnych rozgrywanych w nocy.

Najważniejsze wydarzenia odbędą się w sobotę, 17 czerwca. Zmagania ruszą o godzinie 9:34 od OS7 Velké Pavlovice-Němčičky 1. Następnie zawodnicy pokonają jeszcze próby Starovice 1 oraz Horní Bojanovice-Diváky-Nikolčice 1, która jednocześnie jest najdłuższym testem rajdu. W popołudniowej pętli zawodnicy pokonają dokładnie te same odcinki specjalne w tej samej kolejności. Ostatni, 12 zaplanowany jest na godzinę 15:40.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News