Na oczach policjantów pił alkohol prowadząc samochód

Na oczach policjantów pił alkohol prowadząc samochód

Podaj dalej

Policjanci Wydziału Prewencji z powiatu głogowskiego zatrzymali 44-letniego obcokrajowca, który na ich oczach, kierując samochodem i wyjeżdżając ze stacji benzynowej, pił alkohol. Mężczyzna miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu, mimo to stanowczo twierdził, że jest trzeźwy.

W nocy 7 maja br. około godziny 3.30 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Głogowie, odebrał informację o nietrzeźwym kierującym. Mężczyzna miał poruszać się mercedesem. Policjanci weryfikując tą informację, zauważyli wyjeżdżającego ze stacji podejrzanego.

Kiedy mijali pojazd zauważyli, że kierujący autem ma w ręku puszkę piwa. Policjanci niezwłocznie zatrzymali mężczyznę do kontroli. Kierowcą okazał 44-letni obywatel Ukrainy, który twierdził, że jest całkowicie trzeźwy. Badanie wykazało jednak, że ma organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

Kiedy policjanci powiadomili go o zatrzymaniu, zaczął się zachowywać agresywnie, dlatego funkcjonariusze musieli go obezwładnić. Mężczyzna nie chciał wykonywać poleceń i odmawiał jakiejkolwiek współpracy oraz dalszych badań. Został umieszczony w izbie wytrzeźwień. Policjanci zatrzymali mu również prawo jazdy.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.

źródło: policja.gov.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News