Znakomite wiadomości dla kierowców w Polsce! Shell przygotował nowość, która pozwoli sporo zaoszczędzić

Od tego miesiąca kierowcy w Polsce mogą skorzystać z nowego udogodnienia. W aplikacji do wygodnego opłacania przejazdów autostradowych, będzie można wykorzystać Shell Card. Popularną kartą flotową będzie można płacić przez apkę. To pozwoli na zaoszczędzenie czasu przy przejazdach na bramkach oraz jeszcze łatwiejsze rozliczenia podróży służbowych.

Shell - stacja paliw
Podaj dalej

Kolejny etap współpracy Shell i Autopay

W październiku br. Shell we współpracy z Autopay poszerzył funkcjonalność swojej karty paliwowej dla klientów flotowych w Polsce. Od teraz można używając tylko telefonu, wnosić nią opłaty za przejazdy pojazdami lekkimi (do 3,5 tony) płatnymi odcinkami autostrad. Dotyczy to odcinków zarządzanych przez GDDKiA w ramach systemu e-TOLL. Chodzi zatem o autostradę A2 Konin – Łódź oraz A4 Wrocław – Gliwice.

Wcześniej, bo od kwietnia 2022 r., użytkownicy Shell Card mogli korzystać już z videotollingu. Jest to system automatycznego poboru opłat z wideodetekcją pojazdów. Działa on na wszystkich bramkach na autostradzie AmberOne A1 na odcinku Gdańsk-Toruń. Funkcjonuje też na specjalnie oznaczonych bramkach na autostradzie A4 Kraków – Katowice.

Jak działa Autopay?
graf. Autopay

Na koncesjonowanych odcinkach autostrad A1 i A4 Identyfikacja pojazdu na punktach poboru opłat odbywa się na podstawie tablicy rejestracyjnej samochodu. Zainstalowane na bramkach urządzenia odczytują tablicę i automatycznie podnoszą szlaban. Na państwowych odcinkach autostrad A2 i A4, gdzie obowiązuje e-TOLL, system sam w odpowiednim momencie odczytuje pozycję pojazdu i zaczyna naliczać opłatę. Kierowca nic nie musi robić, wymagane jest wyłącznie uruchomienie aplikacji.

Jak korzystać z Autopay z kartą Shell?

Proces rejestracji do Autopay jest bardzo prosty. Dotychczasowi użytkownicy Shell Card muszą jedynie wyrazić chęć uruchomienia opcji płatności za autostrady. Można to zrobić kontaktując się ze swoim opiekunem handlowym lub biurem obsługi klienta.

Korzystanie z Autopay pozwala skrócić czas przejazdu przez autostrady, a tym samym wpływa na zmniejszenie emisji spalin. Co ważne z punktu widzenia klientów biznesowych, rozwiązania flotowe Shell i Autopay oferują wygodę zarządzania dokumentami, fakturami i raportami. Na koniec miesiąca na jednej zbiorczej fakturze użytkownicy Shell Card otrzymują podsumowanie wszystkich wydatków transportowych. Chodzi o te związane np. z tankowaniem, ładowaniem samochodów elektrycznych, myjniami czy korzystaniem z infrastruktury drogowej. To znacznie ułatwia administrację i ogranicza koszty.

Shell Card
graf. Shell

Duża elastyczność

Co istotne, aplikacja Autopay umożliwia łatwą zmianę formy płatności – z karty paliwowej na prywatną kartę płatniczą. Dzięki temu wygodnie rozdzielimy przejazdy służbowe od prywatnych na jednym koncie.

Autopay oferuje klientom posiadającym Shell Card nie tylko wygodny pobór opłat za przejazd autostradami. Z wykorzystaniem aplikacji można również zapłacić za usługę mycia auta na myjniach partnerskich Autopay. Natomiast już wkrótce także za wybrane parkingi zamknięte na terenie całej Polski.

– Cieszymy się na współpracę z Shell Fleet Solutions – częścią biznesu Shell odpowiedzialną za rozwiązania dla flot, bo to bardziej otwiera nas na kierowców realizujących podróże służbowe. Autopay zintegrowane z eTOLL na państwowych autostradach działa już prawie rok i od tamtej pory dostrzegamy wzmożone zainteresowanie naszym rozwiązaniem ze strony klientów biznesowych. Przedsiębiorcy cenią Autopay za oszczędności czasu przejazdu i uporządkowanie w firmie rozliczeń za przejazdy – komentuje Miłosz Kurzawski, członek zarządu Autopay Mobility.

– Uruchomienie usługi automatycznych płatności za autostrady to realne wsparcie w codziennej działalności naszych klientów biznesowych. Cieszymy się, że możliwości płatności kartą flotową Shell w Autopay rozszerzyły się teraz o autostrady publiczne działające w oparciu o e-TOLL – mówi Łukasz Klamka, dyrektor ds. sprzedaży rozwiązań flotowych Shell Polska.

Przeczytaj również