Ten artykuł powstał w ramach płatnej współpracy z Mio.
Jaki jest problem ze skrajnie budżetowymi wideorejestratorami?
Bardzo budżetowe wideorejestratory faktycznie nagrywają obraz, ale może mieć on ważne detale tylko w określonych sytuacjach. Przede wszystkim musi być jasno, ale też obiektyw nie powinien być skierowany „pod Słońce”. Należy też jechać względnie wolno. Szybsza jazda, podróżowanie nocą lub w szarówkę to już często przeszkody nie do przeskoczenia dla najtańszych kamerek.
Chcąc nie martwić się tym czy z nagrania odczytamy, np. tablice rejestracyjne, warto postawić na coś lepszego. Nie chodzi tu tylko o wyższą cenę, a bardziej jakość podzespołów. W tej kwestii na rynku wyróżnia się popularna marka Mio. Ma ona w ofercie wideorejestratory, które nie tylko rejestrują obraz, ale mają też wiele innych przydatnych funkcji. Ciekawą propozycją jest kamerka Mio MiVue 803, która przyda się nie tylko do nagrywania trasy.
Co wpływa na wysoką jakość kamerki samochodowej Mio MiVue 803?
Same filmy będą wysokiej jakości, bo wideorejestrator oferuje tryb nagrywania w rozdzielczości 2.5K 1440p z prędkością 30 klatek na sekundę. Do szybszych podróży warto wykorzystać tryb Full HD 1080p, w którym o większą szczegółowość detali zadba rejestracja z prędkością 60 kl/s. Za wierne odwzorowanie rzeczywistości odpowiada wysokiej jakości sensor 5M, matryca Sony premium STARVIS CMOS. Kluczowe znaczenie dla uchwycenia szczegółów w różnych warunkach oświetleniowych jest też wysoka wartość przysłony (F1.8).
W nagraniu istotnych detali pomoże kąt widzenia 140 stopni, którego wartość nie jest deklarowana, a rzeczywista. To kolejna rzecz, którą warto wziąć pod uwagę porównując ten produkt z najtańszymi opcjami na rynku. Kamerka Mio MiVue 803 nagra to, co ważne nie tylko w trakcie jazdy, ale też w specjalnym trybie parkingowym. W wykryciu choćby najmniejszego wstrząsu pomaga 3-osiowy G-Sensor (czujnik przeciążeń). Wideorejestrator w każdej chwili umożliwia podgląd nagrania oraz przesłanie go na inne urządzenie lub do serwisu społecznościowego jak YouTube czy Facebook.
Fotoradary i odcinkowe pomiary prędkości będą niestraszne
W komunikacji pomaga moduł WiFi, który wykorzystamy nie tylko do transferu plików (jest dedykowana aplikacja mobilna oraz na komputery). Z jego pomocą możemy bezprzewodowo aktualizować urządzenie. Jest to istotne zwłaszcza w obliczu zainstalowanego modułu GPS. Umożliwia on nie tylko dokładną lokalizację i zapisanie śladu nagranej trasy na Google Maps. W systemie zawarto też aktualne dane dotyczące fotoradarów i odcinkowych pomiarów prędkości (OPP). W przypadku zbliżenia się do któregoś z nich, urządzenie wyda alert. Podczas przejazdu przez OPP asystent obliczy pozostały czas, dystans i średnią prędkość do bezproblemowego pokonania strefy pomiarowej.
Mio MiVue 803 oferuje się obecnie w Polsce w cenie 449 złotych. Na produkt daje się aż 3-letnia gwarancję, podobnie jak na inne produkty Mio. Tak długa ochrona to niespotykany dotąd przypadek, nie tylko w Polsce, ale i na świecie.