Wspaniałe wiadomości dla kierowców od PKN ORLEN! Polacy zatankują diesel, benzynę i LPG z dumą i przyjemnością

Polscy kierowcy będą mieć coraz więcej powodów do zadowolenia. To efekt przełomowej decyzji PKN ORLEN, który wprowadzi fundamentalną zmianę na swoich stacjach paliw. Tankując diesel, benzynę lub LPG będziemy czuć jeszcze większą przyjemność.

Wspaniałe wiadomości dla kierowców od PKN ORLEN
Podaj dalej

Polski koncern staje się coraz mocniejszym graczem nie tylko w sektorze paliwowym, ale i energetycznym. Dzięki temu nasza marka staje się coraz bardziej rozpoznawalna także poza granicami kraju. To efekt m.in. szeroko zakrojonej kampanii promocyjnej chociażby poprzez Formułę 1, gdzie startuje zespół Alfa Romeo F1 Team ORLEN (rezerwowym kierowcą jest Robert Kubica).

Za granicą tankujemy na Orlenie

Teraz w Orlenie podjęto odważną decyzję, aby wejść na kolejny etap umacniania marki poza Polską. Już od ponad rok temu PKN ORLEN zastosował rebranding na czeskich stacjach Benzina, umieszczając swoje logo obok tej nazwy. Nasi południowi sąsiedzi są niezwykle związani z tą marką, której historia sięga czasów przedwojennych. Jednak wkrótce będą musieli się z nią całkowicie pożegnać.

Stacja ORLEN
fot. PKN ORLEN

Jak donosi serwis lidovky.cz, już 5 z 426 stacji przeszło kompletny rebranding z Benzina na ORLEN. Do końca tego roku podobna zmiany będą widoczne na łącznie 10 stacjach w różnych regionach Czech. Mając na uwadze wielki sentyment Czechów do tej marki, pełny rebranding potrwa kilka lat. Decyzję o tym podjęto już we wrześniu 2021 r., ale dopiero teraz zaczęto ją stopniowo realizować.

Duma dla Polaków, Czechom to nie przeszkadza

To wspaniałe wiadomości dla polskich kierowców, którzy dzięki temu nawet za granicą będą mieli okazję poczuć się „jak w domu”. To w końcu przyjemne, gdy poza Polską możemy wspierać nasz narodowy koncern i tankować diesel, benzynę lub LPG na polskiej stacji. Wielu rodaków zapewne będzie to robić z dumą i satysfakcją. Rebranding będzie postępował nie tylko w Czechach, ale też na Słowacji, Litwie, Węgrzech oraz w Niemczech.

Co ciekawe, sami Czesi nie są tą decyzją w ogóle zbulwersowani. W komentarzach pod czeskim artykułem można przeczytać, że dla niektórych nie ma znaczenia, czy stacje będą pod marką Benzina czy Orlen. Już teraz polskie stacje są doceniane za jakość, do których zaliczają się chociażby wyjątkowo czyste toalety. Są i tacy, którzy przyznają, że szkoda, iż diesel i benzyna na czeskich stacjach Orlenu nie jest w… polskich cenach.

Przeczytaj również