Toyota GR Yaris w Polsce na półce cenowej Golfa R. Dla naszego kraju przewidziano bardzo mało cywilnych WRC

Toyota GR Yaris w Polsce na półce cenowej Golfa R. Dla naszego kraju przewidziano bardzo mało cywilnych WRC

toyota-gr-yaris-01

Podaj dalej

Toyota zaprezentowała polski cennik na jedną z najciekawszych premier 2020 r., sportowego GR Yarisa z napędem na 4 koła. Początkowo do naszego kraju trafi tylko niewielka partia „cywilnego WRC”.

Zgodnie z broszurą najtańsza wersja Toyoty GR Yaris o nazwie Dynamic będzie kosztować 143 900 złotych. Jednak przy limitowanej do 300 egzemplarzy partii należy oczekiwać, że wielu nabywców będzie decydować się na dopłatę 19 000 złotych za pakiet Sport, zapewniający szereg udoskonaleń auta.

Toyota GR Yaris

Co zawiera pakiet Sport?

Najkosztowniejszą zmianą są mechanizmy różnicowe (przód/tył) o ograniczonym poślizgu typu Torsen. To rozwiązanie świetnie nadaje się do zabawy w stylu rajdowym lub wyścigowym. Dla zwiększenia wytrzymałości zwykłe alufelgi zostają zastąpione kutymi 18-tkami. Na nich lądują też dużo wydajniejsze opony Michelin Pilot Sport 4S w rozmiarze 225/40 R18 (standardowo Dunlop SP Sport Maxx050). Oprócz tego dochodzą czerwone zaciski hamulców i sportowo zestrojone zawieszenie.

Toyota GR Yaris

Ile kosztuje full opcja?

Maksymalnie za Toyotę GR Yaris w Polsce będzie trzeba zapłacić 165 800 złotych. To koszt pakietu Sport i koloru nadwozia (+2900 zł) w czerwieni (lakier specjalny) lub platynowej bieli (lakier perłowy). Tylko dla wersji Dynamic za kwotę 11 000 zł dostępny jest pakiet VIP, w którym otrzymuje się zestaw udogodnień elektronicznych. Wśród nich są m.in. wyświetlacz projekcyjny na przedniej szybie (HUD), przednie i tylne czujniki parkowania, nastrojowe oświetlenie wnętrza, system Premium Audio JBL z 8 głośnikami czy fabryczna nawigacja.

Toyota GR Yaris

Czy to będzie tylko edycja limitowana?

Wiele wskazuje na to, że w 2021 r. Toyota powinna wyprodukować większą partię modelu GR Yaris. Auto cieszy się dużym zainteresowaniem, choć zagrożenie koronawirusem może nieco zweryfikować te plany. Planowane jest wyprodukowanie partii 25 tys. egzemplarzy (pod kątem homologacji WRC z łączoną płytą podłogową nowego Yarisa i Corolli), ale nie wiadomo ile z nich miałoby trafić jeszcze do Polski.

Pierwsze dostawy GR Yarisa oczekiwane są jesienią i to raczej późną, bo w listopadzie. Zamówienia w polskim oddziale na 261-konnego hot hatcha przyspieszającego do setki w 5,2 sekundy będzie można składać od 4 maja.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News