To tanie kombi spalające 3,7 l/100 km to absolutny pewniak. Szwagier znawca do niczego się nie doczepi. To pewne źródło!

Zakup samochody używanego często można przyrównać do przeprawy przez pole minowe. Pułapki na kupujących czyhają czasem w głębokich zakamarkach pojazdów. Kto nie chce kupić kota w worku, może zdecydować się na oferty z całkowicie pewnego źródła. Mowa o programie Ford Używane, w którym można kupić wyłącznie dogłębnie zweryfikowane pojazdy.

Ford Focus kombi 2015
Podaj dalej

Przy zakupie samochodu używanego należy baczną uwagę zwrócić na jego stan techniczny, zweryfikować historię serwisowania czy stan prawny. Wszystko to wymaga poświęcenia czasu. W programie Ford Używane samochody odpowiednio sprawdza się przed wystawieniem ich do sprzedaży. Mało tego otrzymują naprawdę długą gwarancję.

Na czym polega program?

Ford Używane to specjalny program sprzedaży odpowiednio wyselekcjonowanych i dokładnie sprawdzonych samochodów używanych. W jego ofercie można znaleźć samochody marki Ford, które mają maksymalnie 8 lat i nie więcej niż 150 tys. km przebiegu, sprawdzony stan techniczny poparty certyfikatem jakości pojazdu.

Salon Ford Używane / Mirai / Mysłowice

Pierwszy z brzegu przykład, czyli oferowany w Łodzi Ford Focus kombi z 2017 r. Cena atrakcyjna, bo 47 900 zł za egzemplarz ze 120-konnym dieslem (w trasie spala 3,7 l/100 km) i przebiegiem tylko 108 273 km. Z pozoru tak mało kilometrów w rodzinnym samochodzie mogłoby się wydawać podejrzane. Jednak kompletne sprawdzenie i przygotowanie samochodu przez autoryzowany serwis daje pewność, że to dobre auto. Takich sprawdzonych ofert przeróżnych modeli jest mnóstwo w całej Polsce.

– Zakup samochodu używanego wymaga pewnego zaangażowania od potencjalnego nabywcy. Przede wszystkim należy znaleźć wymarzony egzemplarz. Potem czeka nas wyprawa do sprzedającego. Czasami uda nam się znaleźć auto w pobliżu naszego miejsca zamieszkania, ale zdarza się, że musimy odbyć dłuższą podróż. Na miejscu może okazać się, że stan techniczny nieco odbiega od opisu w ogłoszeniu i telefonicznych zapewnień sprzedającego. Jeszcze częściej zdarza się, że sprzedający tylko sprowadził auto do Polski i nic nie wie jego przeszłości. W naszym programie Ford Używane można kupić samochody w korzystnych cenach i w bardzo dobrym stanie, z udokumentowanym przebiegiem oraz skrupulatnie skontrolowane pod względem technicznym. Naszym priorytetem jest bezpieczeństwo klientów, dlatego stosujemy rygorystyczne zasady dopuszczania samochodów do oferty programu Ford Używane – mówi Maciej Rajewski, kierownik programu Ford Używane w Ford Polska.

Kontrola samochodów w programie Ford Używane

W ofercie programu Ford Używane można nabyć samochody Forda, które nie tylko zostały starannie wybrane, ale również sprawdzone przez doświadczonych serwisantów Autoryzowanych Stacji Obsługi Forda.

Salon Ford Używane / Mirai / Mysłowice

Każdy z nich przechodzi 150- punktową kontrolę, która obejmuje między innymi sprawdzenie:

 • nadwozia oraz powłoki lakierniczej
 • silnika pod kątem szczelności i wycieków
 • podwozia wraz z zawieszeniem i układem wydechowym
 • stanu opon
 • wnętrza i stanu tapicerki
 • instrumentów kontrolnych
 • wyposażenia

W ramach kontroli odbywa się również jazda próbna, a na zakończenie badania wydawany jest protokół kontrolny, który staje się podstawą do wydania Certyfikatu Jakości Pojazdu Ford. Samochody nie mają więc żadnych ukrytych wad.

Dokumentacja oferowanych w programie Ford Używane pojazdów może być dodatkowo uzupełniona o Raport Historii Pojazdu AutoDNA, który jest głównym zbiorem informacji na temat historii pojazdu.

Składa się on z sekcji uporządkowanych w czasie – od pierwszej rejestracji auta. Dane zawarte w takim raporcie obejmują między innymi:

 • sprawdzenie baz skradzionych pojazdów
 • akcje serwisowe
 • rejestr zastawów
 • historia uszkodzeń
 • odczyty drogomierza
 • dane techniczne auta

Dzięki temu program Ford Używane może oferować najlepsze samochody używane Forda, a dzięki niemu w prosty sposób można znaleźć pewne auto z drugiej ręki.

Roczna gwarancja w programie Ford Używane

Oprócz certyfikatu jakości pojazdu i gwarancji spokoju ducha, w ramach programu Ford Używane oferowana jest gwarancja na zakupione samochody.

Salon Ford Używane / Mirai / Mysłowice

Samochody są sprzedawane z 12-miesięczną bezpłatną gwarancją bez limitu kilometrów. Klienci mogą doposażyć się w pakiety gwarancyjne nawet do 3 lat lub przy serwisie przedłużać o kolejne 12 miesięcy. Jak długo? Do momentu uzyskania wieku pojazdu w wysokości 10 lat lub osiągnięcia 200 tys. kilometrów przebiegu. Dodatkowo w pakiecie oferuje się 12-miesięczne ubezpieczenie Assistance.

Warto dodać, że nakładana przez Forda roczna gwarancja obowiązuje na terenie całego kraju. Posiadacz zakupionego w programie Ford Używane auta może więc naprawiać swojego Forda w całej sieci Autoryzowanych Serwisów w Polsce.

Źródło: Ford

Przeczytaj również