Ten tani SUV będzie hitem w Polsce! Ta promocyjna cena to jakiś żart. Pierwszy taki samochód w historii

Polacy mogą już składać zamówienia na zupełnie nowego SUV-a z segmentu C. Poznaliśmy już polski cennik i okazuje się, że naszpikowany nowoczesnymi technologiami samochód można kupić u nas względnie tanio. Warto pamiętać, że to auto jako pierwsze w historii, zyska pewne unikatowe rozwiązania.

Renault Austral
Podaj dalej

Renault Polska zbiera już zamówienia na nowe Renault Austral, które na początek można kupić w promocji. Samochód jest dostępny w pięciu efektownych poziomach wyposażenia. Starannie dopracowane wnętrze, atrakcyjny design, dobór wysokiej jakości materiałów i nowoczesne technologie to cechy charakterystyczne dla tego modelu.

Nowe Renault Austral
fot. Renault

Tak się robi rewolucję

Model Austral świetnie wpisuje się w proces odnowy marki Renault, która realizuje plan „Renaulution”. Jest to pierwsze w historii auto dostępne w wyjątkowej wersji esprit Alpine. Ta odmiana wyróżnia się sportowym charakterem oraz dynamicznymi i przykuwającymi wzrok akcentami stylistycznymi.

Nowe Renault Austral łączy w sobie wszystkie kody stylistyczne SUV-ów Renault ze stylistyką utrzymaną w duchu „sensual tech”. Eleganckie i zaawansowane technologicznie wnętrze nowego Australa zapewnia poziom komfortu znany z rodzinnych modeli, z których słynie marka Renault.

Nowe Renault Austral
fot. Renault

SUV naszpikowany technologią

Obszerne, przyjazne i eleganckie wnętrze Renault Austral jest wykonane z wysokiej jakości materiałów. We wnętrzu uwagę zwraca ekran OpenR, wykorzystywany zarówno do wyświetlania danych z instrumentów pokładowych, jak i nawigacji oraz multimediów, oferujący również dostęp do najlepszych usług i aplikacji Google.

Niezwykle nowoczesny nowy Austral jest wyposażony w 32 systemy wspomagania prowadzenia (ADAS). Ma także systemy multi-sense i 4Control advanced, który jest już trzecią generacją tego systemu czterech kół skrętnych. W pierwszej kolejności w ofercie na rynku polskim pojawią się wersje z silnikami mild hybrid 140 i 160 auto (12 V).

Nowe Renault Austral
fot. Renault

Ile kosztuje w Polsce?

W Polsce samochód jest dostępny w cenie od 134 900 zł dla poziomu wyposażenia equilibre, wersja najwyższa iconic esprit Alpine mild hybrid 160 auto to cena 180 900 zł. Zamówienia można składać już od 22 listopada.

W nowym modelu zaprojektowanym na platformie CMF-CD Aliansu po raz pierwszy pojawi się nowa wersja systemu E-Tech full hybrid 200. Ta odmiana będzie mocniejsza, bardziej oszczędna i wydajna energetycznie. Jednak w Polsce otwarcie zamówień ruszy dopiero w drugim kwartale 2023 r.

Przeczytaj również