Ten nowy SUV z Polski już deklasuje konkurencję. Pod tym względem wyróżnia się najbardziej

W ostatnich latach polska motoryzacja łapie wiatr w żagle, ponieważ przyciągamy wiele nowych inwestycji. To w naszym kraju z taśm montażowych zjeżdża m.in. nowoczesny SUV, który już wzbudza zachwyty. W niedawnym głosowaniu wskazano, że to właśnie produkowany u nas samochód jest jedną z najjaśniejszych nowych gwiazd rynku.

Jeep Avenger - SUV z Polski
Podaj dalej

Najpiękniejszy nowy SUV?

Ponad 14 000 czytelników magazynu branżowego auto motor und sport wzięło udział w głosowaniu, którego wynik jest jasny. Jeepa Avengera uznano za najlepszą nowość projektową 2023 roku. W plebiscycie „Best Design Novelty”, „polski” SUV wyraźnie wyprzedził konkurencję, bo Avenger wygrał zdobywając 53 procent głosów.

Jeep Avenger 2022

Tym samym sięgnął po upragnioną nagrodę „autonis” w kategorii „Small SUV/Off-Road Vehicle”, czyli małych SUV-ów i pojazdów terenowych. W plebiscycie „autonis” biorą udział najważniejsze nowości z ostatnich dwunastu miesięcy. W sumie czytelnicy mieli do wyboru 105 modeli samochodów osobowych w podziale na jedenaście klas.

„Jeep Avenger został wprowadzony na rynek dopiero w tym roku, a już jest gwiazdą: dzięki w pełni elektrycznemu napędowi i fajnemu designowi inspiruje klientów i staje się absolutnym bestsellerem. Przyznana naszemu kompaktowemu miejskiemu samochodowi elektrycznemu nagroda „autonis” udowadnia, że jest on dokładnie tym, czego oczekują czytelnicy i klienci” – mówi Luigi Saia, dyrektor Jeep Germany.

Jeep Avenger 2022

Jaki jest Jeep Avenger?

Produkowany w Polsce Jeep Avenger to kompaktowy SUV o długości około czterech metrów. Jest on pozycjonowany w szybko rozwijającym się segmencie B-SUV, będącym drugim pod względem wolumenu sprzedaży segmentem w Europie. Przeznaczony dla osób aktywnych poszukujących SUV-a o kompaktowych wymiarach, który oferuje jednak mnóstwo miejsca i możliwości przechowywania w licznych schowkach. Od samego początku zaprojektowany i skonstruowany jako model Jeepa, Avenger oferuje DNA marki Jeep w kompaktowym wydaniu. Stanowi także wyjątkowe połączenie możliwości, stylu, funkcjonalności i zaawansowanych technologii.

To wszystko z zasięgiem elektrycznym do 400 km w cyklu mieszanym WLTP. Natomiast w cyklu miejskim (WLTP) to ponad 550 km. W pełni elektryczny układ napędowy łączy nowy 400-woltowy silnik elektryczny o mocy 115 kW (156 KM) i maksymalnym momencie obrotowym wynoszącym 260 Nm z nowym akumulatorem o pojemności 54 kWh.

Jeep Avenger 2022

Wprowadzenie Jeepa Avengera na rynek europejski to początek kolejnej fazy elektryfikacji marki Jeep. W jej ramach do 2025 roku powstaną cztery w pełni elektryczne modele. Już niedługo, bo do końca roku 2030 r., wszystkie samochody marki Jeep w Europie będą w 100% elektryczne.

Źródło: Jeep

Przeczytaj również