Ten nowy, rodzinny SUV to będzie wielki hit w Polsce! Oto samochód, który wyznacza kierunek przyszłości motoryzacji

Renault zapisuje kolejny rozdział w swojej historii i prezentuje innowacyjny concept car, który jest awangardowy i wizjonerski. Nadwozie jest zapowiedzią przyszłego, w 100% elektrycznego samochodu rodzinnego Renault. Wnętrze oraz zastosowane technologie zapraszają do podróży w nowe czasy. Do przyszłości, w której technologie i innowacje zapewnią bardziej zrównoważony świat przyjazny dla środowiska i dla ludzi.

Ten nowy, rodzinny SUV to będzie wielki hit w Polsce! Oto samochód, który wyznacza kierunek przyszłości motoryzacji
Podaj dalej

Eko SUV, bo z i do recyklingu

Concept car Scenic Vision wytycza nową drogę – drogę bardziej zrównoważonej, bezpiecznej i inkluzywnej mobilności. Jest wizjonerski i bada nowe możliwości. Pokazuje w konkretny sposób potencjał najbardziej zaawansowanych technologii w obszarze dekarbonizacji. Ucieleśnia też 3 filary strategii zrównoważonego rozwoju Grupy Renault Group: środowisko, bezpieczeństwo i inkluzywność.

Renault Scenic Concept

Zastosowanie ekoprojektowania i innowacyjnych rozwiązań gospodarki o obiegu zamkniętym, z ponad 70-procentowym udziałem surowców wtórnych, w tym w wielu przypadkach tzw. zamkniętej pętli, oraz 95% surowców nadających się do recyklingu w bezpośredni sposób przyczynia się do ochrony zasobów.

Okiełzna prąd i wodór

Hybrydowy napęd elektryczno-wodorowy ma skrócić czas postoju związany z koniecznością doładowania samochodu, a jednocześnie zmniejszyć ślad węglowy, również samego akumulatora. Renault Scenic Vision może się poszczycić zerową emisją w procesie produkcjii podczas jazdy. Jego ślad węglowy jest o 75% mniejszy w porównaniu z klasycznym elektrycznym samochodem.

Renault Scenic Concept

Pokładowe technologie oferują wysoki poziom bezpieczeństwa podróżujących i umożliwiają zmniejszenie liczby wypadków nawet o 70%.

Ten samochód studyjny to także wyraz dążenia całego zespołu projektantów do stworzenia jedynego w swoim rodzaju pojazdu dostosowanego do potrzeb wszystkich użytkowników, w którym dostępność jest podstawowym założeniem projektowym.

Luca de Meo, dyrektor generalny Grupy Renault: Wszystkie podjęte przez firmę zobowiązania nie wystarczą, jeśli nie zastosujemy ich również do naszych samochodów. Dlatego poprosiłem zespoły projektowe o stworzenie pierwszego concept-caru, który w pełni będzie ucieleśniać naszą nową strategię ESG i jej trzy filary: ochronę środowiska, bezpieczeństwo i inkluzywność. Nazwaliśmy go Scenic Vision. Scenic – tak jak nasz kultowy samochód, który zapewniał pełnię życia i Vision – bo odpowiada nowym oczekiwaniom ludzi.

Renault Scenic Concept

Źródło: Renault

Przeczytaj również