Ten nowy, 7-miejscowy SUV zrobi w Polsce furorę! Spala 4,6 l/100 km i do Chorwacji dojedzie bez tankowania [ZDJĘCIA]

Ten nowy, 7-miejscowy SUV zrobi w Polsce furorę! Spala 4,6 l/100 km i do Chorwacji dojedzie bez tankowania [ZDJĘCIA]

Nowe Renault Espace 2023

Podaj dalej

Reinkarnacja legendy, tak można określić dzisiejszą premierę nowego SUV-a, który ma szansę być w Polsce hitem. Kultowe Renault Espace porzuciło sylwetkę minivana, by stać się pełnoprawnym SUV-em. To auto rodzinne oferuje nawet 7 miejsc i całą listę nowych technologii.

Od minivana do SUV-a

W 1983 roku marka Renault zaprezentowała model Espace, który można uznać za pierwszy samochód określany jako dający poczucie pełni życia. Wprawdzie jako pionier gatunku minivanów był często kopiowany, ale żadna z tych kopii nigdy nie dorównała pierwowzorowi. Jego pięć kolejnych generacji sprawiło, że stał się prawdziwą ikoną motoryzacji.

Nowe Renault Espace 2023
fot. Renault

Espace zawsze szedł z duchem czasu. Najpierw był rewolucyjny, a później stał się wizjonerski. Dziś Nowy Espace przybiera postać SUV-a o atletycznej i eleganckiej sylwetce, przesiąkniętego sportowym charakterem w wersji esprit Alpine. Nie traci przy tym swojego DNA: jest wciąż dużym, 5- lub 7-miejscowym samochodem na długie trasy.

To także najbardziej przestronny spośród modeli osobowych Renault. Dobór wyrafinowanych materiałów oraz jakość montażu i wykończenia idą tu w parze z najwyższej klasy wyposażeniem. Mowa chociażby o panoramicznym, szklanym dachu o powierzchni ponad 1 m2, czyli jednego z największych na rynku.

Nowe Renault Espace 2023
fot. Renault

Mało pali i daleko zajedzie

Zgodnie z duchem czasu Nowy Espace jest high-tech zarówno w kabinie pasażerskiej, jak i pod maską. Model jest wyrazem troski zarówno o użytkowników, którym oferuje atrakcyjne rozwiązania online, jak i o środowisko. Jest bardziej kompaktowy z zewnątrz i lżejszy o 215 kilogramów od swojego poprzednika.

Wyposażono go w ultrawydajny, w pełni hybrydowy napęd E-Tech o mocy 200 KM. Niskie średnie zużycie paliwa (4,6 l/100 km) umożliwia przejechanie do 1100 kilometrów na pełnym baku, bez konieczności tankowania lub ładowania. To oznacza, że od polskiej granicy bez problemu dojedziemy na jednym tankowaniu nawet na południe Chorwacji.

Nowe Renault Espace 2023
fot. Renault

Podobnie jak poprzednie modele rodzinne Renault, Nowy Espace oferuje najwyższy poziom osiągów na drodze oraz bezpieczeństwa kierowcy i pasażerów. Jest to możliwe m.in. dzięki nowoczesnej platformie CMF-CD Aliansu Renault. W tym celu powstało specjalnie zaprojektowane podwozie i wdrożono aż 32 systemy wspomagające jazdę. Przyjemność prowadzenia potęgują Multi-Sense oraz 4Control Advanced, czyli układ 4 kół skrętnych zaprojektowany przez Renault.

Od kiedy można kupować?

Na największych rynkach Renault, nowego Espace można zamawiać od połowy 2023 roku. Na ten moment nie poinformowano ile nowy SUV będzie kosztować. W Polsce zamówienia będą przyjmowane w trzecim kwartale 2023 r., a pierwsze samochody dojadą do dealerów w październiku.

Nowe Renault Espace 2023
fot. Renault

„Nowe Renault Espace ma zapewnić i potwierdzić naszą obecność w wyższych segmentach rynku” – oświadczył Fabrice Cambolive, prezes marki Renault. „Zachowuje DNA poprzednich pięciu generacji, czyli imponujący wygląd, komfort, przestronność i wnętrze wypełnione światłem. Nie unika jednak zmian, aby spełnić nowe wymagania klientów – oferuje nowy silnik hybrydowy i unikatowe doznania multimedialne” – dodał.

Źródło: Renault

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News