Te nowe opony to absolutny hit tej wiosny! Kierowcy, którzy je założą, mogą tankować w Polsce dużo taniej

Te nowe opony to absolutny hit tej wiosny! Kierowcy, którzy je założą, mogą tankować w Polsce dużo taniej

Te nowe opony to absolutny hit w Polsce

Podaj dalej

W Polsce na dobre rozruszał się sezon zmiany opon z letnich na zimowe. W tym roku kierowcy w naszym kraju podchodzą do tematu w przemyślany sposób. Okazuje się, że zwłaszcza jeden rodzaj ogumienia jest absolutnym hitem, bo dodatkowo pozwala tankować paliwo za mniejsze pieniądze. To efekt ich konstrukcji oraz akcji specjalnej, którą opisano TUTAJ.

Polacy są już nieco sfrustrowani tym, że dosyć ciężko jest przewidzieć, czy i kiedy spadnie w ogóle śnieg. Zdarza się, że w miesiącach zimowych jest go jak na lekarstwo i jednocześnie potrafi pojawić się nawet w okolicach majówki. Z tego względu coraz więcej kierowców w Polsce kupuje opony całoroczne. Zwłaszcza jeden model jest już hitem sprzedaży.

Opony całoroczne mają niesamowite możliwości

Mowa o Michelin Crossclimate 2, czyli najnowszej generacji najlepszych opon całorocznych na rynku. Dlaczego najlepszych? Ponieważ niezależnie od warunków, mają imponująco krótką drogę hamowania. Najnowsze technologie pozwalają dziś na wykonanie bardzo kompromisowych mieszanek, które zapewniają duży poziom bezpieczeństwa.

Opony zimowe całoroczne Michelin Crossclimate 2
fot. Michelin

Dowodzą tego rygorystyczne testy TÜV SÜV, które wykazały, że Michelin Crossclimate 2 są najlepsze w zakresie hamowania i trakcji na śniegu (z opon całorocznych). Jednocześnie są numerem jeden w zakresie osiągów na mokrej i zaśnieżonej nawierzchni przy dopuszczalnym poziomie zużycia. Oznacza to, że te opony pracują znakomicie nie tylko, gdy są nowe, ale gdy bieżnik stępimy do poziomu zaledwie 1,6 mm!

Inżynierowie Michelin opracowali też rewolucyjną konstrukcję, która z jednej strony zakłada wysoką wydajność, a jednocześnie niższe zużycie paliwa. Odpowiada za to optymalizacja oporu toczenia, która pozwala spalać mniej benzyny, diesla lub LPG. Zresztą te opony mają teraz dodatkowy atut obniżający rachunki za paliwo.

Z tymi oponami paliwo jest tańsze

Opony zimowe całoroczne Michelin Crossclimate 2
fot. Michelin

Trwa bowiem akcja specjalna, w ramach której zakup letnich lub całorocznych opon Michelin nagradzany jest hojnym bonem na paliwo. Wystarczy zakupić komplet ogumienia TUTAJ i odebrać kartę przedpłaconą Mastercard. Oznacza to, że zapłacimy nią za diesel, benzynę lub LPG na dowolnej stacji z terminalem płatniczym.

Jednorazowy limit na karcie wynosi nawet 120 zł, jeśli zakupimy opony w rozmiarze 18 cali lub większe. W przypadku kupna ogumienia w rozmiarze 16 lub 17 cali, bon będzie o wartości 60 zł. Szczegóły i regulamin akcji są dostępne TUTAJ. Warto wiedzieć, że opony Michelin Crossclimate 2 są oferowane w dedykowanych wersjach nie tylko dla aut osobowych. Można kupić też specjalną odmianę dla SUV-ów, aut dostawczych, a nawet kamperów.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News