Ta rajdówka brzmi lepiej od bolidu F1! Peugeot 207 z silnikiem V6 robi 200 km/godz. w 7 sekund

Podczas gdy producenci samochodów rajdowych są zobligowani do budowania rajdówek z coraz mniejszymi silnikami, w zupełnie odwrotnym kierunku postępują prywatni pasjonaci.

Ta rajdówka brzmi lepiej od bolidu F1! Peugeot 207 z silnikiem V6 robi 200 km/godz. w 7 sekund
Podaj dalej

Przykładem płynięcia pod prąd jest projekt Alexa Kelseya – MC2 (Mad Creation 2). 22-letni Nowozelandczyk od lat dopracowuje swojego potwora, zbudowanego na bazie Peugeota 207. Jednak z francuskiego hatchbacka ma jedynie charakterystyczną bryłę nadwozia wykonaną z karbonu.

Reszta to w pełni customowa wariacja. Pod maską drzemie 3,5-litrowa jednostka V6, pochodząca z bolidu, który wykorzystywano w Europejskim Pucharze Formuły Renault V6. Silnik wystrojona aż na 450 KM, a kręcąc się do 8500 obr./min potrafi wybrzmiewać z wydechu melodie znane z Formuły 1.

Sekwencyjna skrzynia SADEV przekazuje energię na wszystkie 4 koła. Przy masie 1000 kg umożliwia to sprint od 0 do 100 km/godz. w zaledwie 2,6 sekundy. Osiągnięcie „dwóch paczek” wymaga tylko 7 sekund. Pojazd został sfilmowany w tym roku na Leadfoot Festival 2020 (nowozelandzki odpowiednik Goodwood Festival of Speed). Warto nie tylko obejrzeć, a może i przede wszystkim posłuchać!

Przeczytaj również