Z tą promocją Polacy co tydzień zatankują tańsze paliwo. Oto jak obniżyć cenę za diesel lub benzynę na stacji

Z tą promocją Polacy co tydzień zatankują tańsze paliwo. Oto jak obniżyć cenę za diesel lub benzynę na stacji

Promocja na paliwo co tydzień

Podaj dalej

Wydatki na paliwo wciąż mocno opróżniają portfele Polaków, ale kierowcy mogą liczyć na przyjemną promocję. Właściciele aut, którym zależy na tankowaniu najlepszej jakości paliw mogą co tydzień zatankować paliwo sporo taniej. Zasady są dosyć proste, ale wyglądają nieco inaczej w zależności od tego czy chcemy zatankować diesel bądź benzynę.

Jak co tydzień tankować tańsze paliwo premium?

Obniżenie ceny paliwa o kilkadziesiąt groszy na litrze to zawsze duża ulga dla kierowców. Na tak duże rabaty można obecnie liczyć w przypadku akcji „Wtorki i czwartki z Shell V-Power”. Polega ona na tym, że co tydzień we wskazany dzień można zatankować paliwo premium w cenie paliwa podstawowego.

Shell dystrybutor na stacji paliw
fot. Marcin Zabolski

W każdy wtorek benzyna premium Shell V-Power 95 kosztuje tyle same co podstawowa benzyna Shell FuelSave 95. Z kolei co czwartek cięcia cen obejmują olej napędowy premium Shell V-Power Diesel, który przez całą dobę kosztuje tyle co podstawowy ON (Shell FuelSave Diesel). Są to obniżki rzędu aż kilkudziesięciu groszy na litrze.

Dlaczego paliwo premium jest droższe?

Taka różnica w cenie jest nieprzypadkowa, bo paliwa premium to specjalna mieszanka, która pozytywnie wpływa na funkcjonowanie samochodu. Zawarte w nich dodatki uszlachetniające pomagają w usuwaniu szkodliwych osadów. Jeśli te znikają z silnika oraz układu paliwowego, jednostka napędowa zaczyna działać sprawniej. Czasem może przywrócić utraconą moc, a w innym przypadku poprawić spalanie.

Stacja Shell
fot. Shell

Co warte podkreślenia, paliwa premium ze stacji Shell pomagają zapobiegać powstawaniu kolejnych osadów. Ich gromadzenie się jest naturalne po długotrwałym użytkowaniu auta. Specjalna formuła zawarta w paliwach Shell V-Power wpływa też na zmniejszenia tarcia w silniku, a to bezpośrednio przekłada się na efektywniejszą pracę jednostki. Co więcej, dodatki uszlachetniające mają właściwości antykorozyjne, co wpływa na dłuższą żywotność silnika.

Które stacje biorą udział w akcji?

Cotygodniowa promocja „Wtorki i czwartki z Shell V-Power” ma charakter ogólnopolski. Jednak przed wybraniem się na najbliższą stację Shell, warto najpierw sprawdzić czy bierze ona udział w akcji. Aktualna lista z adresami jest dostępna TUTAJ. Zdecydowana większość stacji Shell w Polsce oczywiście umożliwia wzięcie udziału w promocji. Do skorzystania z niej nie jest konieczna żadna rejestracja lub bon. Wystarczy przyjechać w odpowiedni dzień na stację Shell, a niższe ceny za diesel lub benzynę premium zobaczymy na dystrybutorach lub pylonach. Promocja zakończy się w dniu 31.08.2023.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News